Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

“Ještě jsem neodkryl všechny karty,” říká talentovaný Jakub Tichota

“Ještě jsem neodkryl všechny karty,” říká talentovaný Jakub Tichota

V sobotu 26. září se po dlouhé pauze uskuteční další turnaj organizace OKTAGON, na kterém se představí ve svém druhém profesionálním zápase Jakub Tichota z Reinders MMA. Jeho soupeřem bude o něco zkušenější Denis Tripšanský ze Slovenska. O přípravě na zápas nebo o Jakubových plánech do budoucna se dočtete v následujícím rozhovoru.

“Příprava je dražší a dražší,” uvědomuje si Vašek Mikulášek

V únoru jsi si odbyl svůj profi debut proti Konrádovi, první dvě kola se nevyvíjela úplně podle tvých představ, ale ve třetím kole jsi dokázal Michala porazit na RNC, jak se na tento zápas díváš s odstupem času a co ti dal?

Dívám se na něj jako na cennou zkušenost a cenné vítězství. Jsem rád, že jsem si odbyl premiéru právě v únoru s Michalem a mohl si vyzkoušet atmosféru, tlak a téměř tříkolový zápas ve světě profesionálního MMA

Po tomto zápase ovšem přišla korona a nucená pauza od zápasů jak si prožíval toto období?

Pro všechny je to situace, co nám obrátila život o 180 stupňů. Já osobně trénoval dál, vzdělával se distančně a byl jsem v přípravě celou dobu. Měl jsem naplánovaný zápas na květen, který se bohužel musel přesunout, ale neotálel jsem a rozvíjel své schopnosti a dovednosti dál.

Tvůj příští soupeř Denis Tripšanský se objevil v projektu OKTAGON UDG, sledoval jsi jeho cestu turnajem a co případně říkáš na jeho výkony?

Viděl jsem jeho zápasy a určitě potvrzují jen Denisovy kvality a to, že to bude cenný skalp.

Jakub Tichota, OKTAGON

Přemýšlel jsi nad přihlášením do OKTAGON UDG?

Do turnaje jsem se nehlásil. Chci se specializovat čistě na krále bojových sportů – MMA a ne pravidla Undergroundu.

Zápas s Denisem tě čeká už příští týden, jak probíhala tvoje příprava? S kým jsi nejvíc spároval a navštěvoval jsi i jiné gymy mimo tvůj domovský Reinders mma?

Jak jsem již zmiňoval. I přes obtížnější podmínky jsem se připravoval stále. V našem týmu mám na výběr z mnoha kvalitních sparingpartnerů. Na zápasy se teď připravuje většina, a proto o kvalitní sparing není nouze. Kromě Reinders MMA chodím pravidelně trénovat do All Around Fighters k mému druhému trenérovi Jardovi Moltašovi.

Jaký očekáváš od zápasu průběh a v čem si myslíš, že jsou tvoje výhody?

Průběh zápasu nechci ani predikovat, protože po minulém zápasu byste mi stejně nevěřili. Svoji největší výhodu mám v tom, že jsem ještě zdaleka neodkryl všechny karty mého zápasnického repertoáru.

Jaké jsou tvoje kariérní cíle?

Chci se stát nejlepším a nejkomplexnějším bojovníkem na světě. Cíle a sny nemám malé, ale také pro ně dělám maximum.

Chtěl by jsi na závěr něco vzkázat fanouškům MMA Shorties?

Chtěl bych jim hlavně popřát pevné nervy a zdravý rozum, které v této divnodobě více než potřebují. Dále jim poděkovat za přízeň a ať drží pěsti jak v mém nadcházejícím zápase, tak i v celé cestě za vysněnými cíli.

Autor: Tadeáš Vavroch

Úvodní foto via OKTAGON MMA

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *