Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

David Dvořák soupeři pohřbil nohu a připsal si tak další výhru

David Dvořák soupeři pohřbil nohu a připsal si tak další výhru

Karta turnaje UFC Fight Night 178 nabízela skvělou podívanou, která by se neztratila ani na jakékoliv číslované akci, ale vrcholem pro domácí fanoušky určitě byla bitva David Dvořák vs Jordan Espinosa, která byla vrcholem Prelims programu. Dvořák v ní předvedl naprosto skvělý výkon, když se držel taktiky, nikam se zbytečně nehnal a postupně soupeře ničil. Připsal si tak druhé UFC vítězství v řadě, které bylo hodně důležité a pro setrvání v lize mistrů možná i klíčové.

SK MMA elita reaguje na Kleinův vstup do UFC

Už od prvního kopu bylo jasné, že Espinosovi okopávání nohou vůbec chutnat nebude. Po několika dobře trefených kopech na lýtko a pod koleno navíc bylo jasné, že je noha hodně zasažená a že nebude schopná odvést 100% výkon. Espinosa tak přišel o část svého skvělého pohybu a samozřejmě i sílu v úderech.

Navzdory tomu, že byl soupeř evidentně zraněný, se však David Dvořák zbytečně nehnal za ukončením. Místo toho skvěle kontroloval oktagon, stále tlačil a hrozil dalšími údery a kopy. Skvěle navíc reagoval na soupeřovy výpady, které hned několikrát dokázal tvrdě kontrovat.

Nakonec z toho bylo naprosto jasné vítězství na body a druhá UFC výhra v řadě. Škoda jen, že s ohledem na časovou tíseň nedošlo na po-zápasový rozhovor. David tak neměl šanci veřejně ukázat na dalšího soupeře, ale to asi v konečném důsledku nevadí. “Hrobník” se totiž hned několikrát nechal slyšet, že chce žebříčkem stoupat postupně, takže bude brát jednoho soupeře za druhým.

Do posledního zápasu David vstupoval jako 14. divize, zatímco Espinosa 13., takže se dá předpokládat, že se Dvořák posune minimálně na 13. místo. Aktuálně tak v TOP 15 máme hned dva borce – Davida a v polo-těžké váze na 6. místě Jiřího Procházku. Pokud Makhmud Muradov zvládne svůj třetí UFC zápas, tak by se do TOP 15 dané divize mohl propracovat i on.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

2 komentáře

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *