Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Veterán Ben Askren hodnotí Khamzata Chimaeva

Veterán Ben Askren hodnotí Khamzata Chimaeva

Věčný vtipálek Ben Askren sice s ohledem na prohry a hlavně zranění ukončil kariéru, ale dění na scéně stále bedlivě sleduje. Často tak komentuje výsledky turnajů a výkony jednotlivých bojovníků a bojovnic. Samozřejmě mu neunikl ani Khamzat Chimaev, který si během července na UFC Ostrově připsal během 10 dní dvě výhry ve dvou různých váhových kategoriích. Co na tento přízrak, kterému se už teď přezdívá Khabib 2.0, Askren říká a jak ho hodnotí?

Chimaev se vsadil se svým soupeřem. Půjde o hodně

“Zatím jsme ho v rámci UFC viděli jen dvakrát. První bojovník, se kterým bojoval, to však měl v UFC 1-4, takže se mu moc nedařilo. Druhý týpek pak byl UFC nováček, který toho v lize mistrů ještě moc nestihl. Samozřejmě oba tyhle borce Khamzat totálně rozdrtil, ale byli na stejném levelu, jako je Gerald Meerschaert? Ani náhodou. Občas je snadné vypadat dobře proti bojovníkům, kteří až tak dobří nejsou. Pak ale záleží na tom, jak se bojovník popere s mnohem kvalitnější konkurencí. Sám tedy nevím, co od Chimaeva čekat. Vím jen, že Meerschaert je opravdu dobrý a tvrdý. Uvidíme však, jak to bude s Chimaevem,” nabídl svůj názor Ben Askren.

Tomu se v rámci UFC taky zrovna moc nedařilo, ale navzdory prohrám si našel hodně fanoušků, kteří ho rádi sledují a poslouchají jeho názory.

Souboj Meerschaert vs Chimaev bude o to pikantnější v tom, že se oba borci “vsadili“. Chimaev totiž navrhl, že pokud Geralda uškrtí, tak dostane jeho černý pás. “Geralda bude velice těžké ukončit nějakou submisí,” myslí si Askren. “Hodně těžko se kontroluje a má dobrý wrestling. Věřím, že ho Chimaev dokáže dostat na zem, ale nemyslím si, že si dojde pro submisi. Poté se Gerald chopí šance a otočí to.”

Více se dozvíme už dnes v noci na turnaji UFC Fight Night 178, který slibuje skvělou podívanou. Součástí turnaje je pak samozřejmě i další zápas Davida Dvořáka, který se postará o vrchol Prelims karty.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *