Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Khabib Nurmagomedov chystá další překvapení

Khabib Nurmagomedov chystá další překvapení

Hlavním zápasem říjnového turnaje UFC 254 bude dlouho očekávaná titulová bitva v rámci lehké váhy Khabib Nurmgomedov vs Justin Gaethje. Ta slibuje hodně zajímavou podívanou. V poslední době se to říká sice o každém jeho soupeři, ale předpokládá se, že by doposud neporažený šampion Khabib mohl mít se stylem Gaethjeho problém. Orel to však vidí jinak a chystá další překvapení.

Celé video Mikuláškovy srážky s dodávkou

“Když jsem bojoval s McGregorem, tak jsem všechny překvapil. Když jsem bojoval s Barbozou, tak jsem všechny překvapil. S Dos Anjosem to bylo stejné. Stejně tak jsem porazil Dustina Poiriera. To jsou ti nejlepší postojáři v UFC a já s nimi v postoji neměl žádný problém. Ano, Justin Gaethje má hodně dobrý postoj, ale já rozhodně nebudu skákat pro takedown z dálky jen proto, abych se vyhnul nějaké ráně. Každý zápas začíná v postoji, takže to bude jako vždy: wrestling, postoj, wrestling, postoj. Budeme bojovat ve dvou rovinách. Pak se ukáže, kdo má lepší postoj,” nechal se slyšet Khabib Nurmagomedov.

Je sice pravda, že se Khabib v soubojích se jmenovanými borci do žádného úplně velkého problému v postoji nedostal, ale to je hodně dáno jeho stylem. Jen těžko se soupeř rozjede naplno v postoji, aby pak během mžiku skončil na zádech. Bojovníci si tak neustále hlídají případný pokus o přesun na zem a jsou tak v postoji zranitelnější. Krásným příkladem může být Conor McGregor, který od Khabiba tvrdě inkasoval a poprvé v rámci UFC šel málem k zemi. 

U Justina by mohl být rozdíl v tom, že by měl mít dobrou obranu proti takedownům a když už by došlo na přesun na zem, tak by si tam měl poradit. Klíčová jsou spojení “měl mít” a “měl poradit”. Obecně se totiž počítá s tím, že má Justin skvělý wrestling, ale v rámci UFC jsme jej v podstatě neviděli. Přesvědčíme se až v druhé polovině října na turnaji UFC 254.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *