Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Bývalý soupeř Viktora Pešty byl zatčen

Bývalý soupeř Viktora Pešty byl zatčen

Zápasník těžké váhy Alexei Kudin byl mezi zatčenými během masových protestů, které se v uplynulém týdnu konaly v Bělorusku. Nejdříve byl držen na policii, ale nyní je v domácím vězení.

Přehled evropských UFC šampionů a neúspěšných vyzyvatelů

Vzhledem k tomu, že v Bělorusku probíhají již čtvrtý týden masové protesty, byl do domácího vězení umístěn dříve zadržovaný bojovník MMA Alexei Kudin. Ten je českým fanouškům známý tím, že v roce 2017 zápasil s Viktorem Peštou na turnaji Fight Nights Global. Pešta běloruského bojovníka ukončil na konci prvního kola na submisi. Kudin byl zadržen a vzat do vazby během sílících protestů v Bělorusku. Na začátku tohoto týdne byl z vazby propuštěn, ale zatím si musí pobýt v domácím vězení. Nyní se poprvé k celé situaci veřejně vyjádřil.

“Přátelé, mám se dobře, jak víte, už jsem konečně doma. Mohu říci jen jednu věc! Jsem občanem své země, zastupuji ji na mezinárodní sportovní scéně a upřímně doufám, že vše, co se v Bělorusku děje, brzy skončí. Pro mě je blaho naší země na prvním místě a i nadále budu dělat vše pro to, aby o tom věděli i lidé ve sportu!” Doufám, že v blízké budoucnosti budu moci debutovat v BARE KNUCKLE FC! Vyšetřování ještě neskončilo, nyní jsem v domácím vězení, jakmile to půjde, vrátím se k tréninku. Jsem vděčný všem, kteří mě v této obtížné situaci podpořili,“ napsal na sociální sítě Kudin.

V pondělí ministerstvo vnitra oznámilo, že během posledního kola protestů bylo v Bělorusku zadrženo nejméně 633 lidí. Vojáci a vodní děla byli nasazeni proti občanům, kteří se shromáždili na náměstí v Minsku a demonstrovali proti režimu Alexandera Lukašenka. Při střetech byli nejméně čtyři lidé zabiti a stovky zraněny. Kudin údajně není jediným sportovcem, který byl zadržen. Vedoucí představitelé Evropské unie se od té doby dohodli uvalit sankce na běloruské úředníky zapojené do údajného zmanipulování voleb a brutálního zacházení s protestujícími.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *