Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

V jak velké nevýhodě bude Jones v bitvě s Miocicem?

V jak velké nevýhodě bude Jones v bitvě s Miocicem?

S ohledem na to, že Jon Jones před časem oznámil přestup do těžké váhy, se samozřejmě spekuluje o bitvě Stipe Miocic vs Jon Jones. Tu sice asi nedostaneme hned, protože první na řadě by měl být Francis Ngannou, ale i tak je šance, že na tento duel dříve nebo později dojde. Jak velkou nevýhodu by Jones případně měl? O tom se rozpovídal Stipeho trenér Marcus Marinelli.

Daniel Cormier vysvětlil, proč není Jones jeho největší rival

“Myslím si, že Stipeho postoj by dokázal ten Jonesův eliminovat a je třeba brát v potaz i Stipeho velikost. Stipe je totiž hodně efektivní borec s více než 230 librami. Je navíc extrémně silný. Rozhodně je silnější, než kdokoliv, s kým se Jones doposud utkal. Stipe se přitom nepohybuje jako těžká váha, ale spíš jako střední váha. Jones tak nebude mít ani výhodu v rychlosti,” myslí si Stipeho trenér Marcus Marinelli.

Je pravda, že obzvlášť v posledním zápase proti Cormierovi, kterým se završila ostře sledovaná trilogie, se Stipe Miocic představil ve skutečně exkluzivní formě.

Na druhou stranu se dá říct, že se Stipe doposud neutkal s nikým, kdo by byl jako Jon Jones. Ten je totiž expert na čtení soupeřů a odhalování jejich slabin, které pak využívá ve svůj prospěch. Pokud navíc nabere svalovou hmotu, což rozhodně plánuje, tak bude taky hodně silný. K tomu všemu se bude moct spolehnout na své klasické výhody, jako je obrovský rozsah a hlavně všestrannost. Dokáže totiž hrozit v postoji i na zemi.

Otázkou je, kdy se tohoto souboje případně dočkáme. UFC prezident Dana White se totiž hned několikrát nechal slyšet, že na řadě je rozhodně Francis Ngannou. Ten si totiž další titulovou šanci a odvetu v jednom zasloužil díky několika tvrdým výhrám hned v prvních kolech. Tu poslední zaznamenal s Rozenstruikem, kterého ukončil hned na začátku prvního kola.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *