Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

„Ví se, že klukům nedávám slabší soupeře,” říká promotér Chocholouš

„Ví se, že klukům nedávám slabší soupeře,” říká promotér Chocholouš

Po koronavirové pauze se na scénu vrací i galavečery na tuzemské scéně. Jedním z nich je Noc Bojovníků v Dobříši. Tento galavečer nabídne fanouškům bojových sportů opravdu zajímavou podívanou a velmi vyrovnané zápasy. My jsme rozhodli vyzpovídat promotéra Noci Bojovníků Alexe Chocholouše.

Nátlak Jonesovi vyšel? Nakonec o něj možná nepřijdeme

Zdravím Alexi, na začátek bych se rád zeptal, kdy vznikla myšlenka na pořádání turnajů v Dobříši?

Také zdravím, zdravím i fanoušky MMA Shorties a fanoušky bojových sportů. Myšlenka vznikla před několika lety. Sledoval jsem jako kluk japonskou K-1. Největší světová jména jako Peter Aerts, Ernesto Hoost, Remi Bonjasky a další… Když u nás v ČR byly nebo vznikaly galavečery, tak jsem na ně jezdil, zajímaly mě nejen fighty, ale i organizační stránka samotného galavečera.

Když se v roce 2015 uskutečnil na Dobříši galavečer v MMA, tak jsem si řekl, že by diváci měli vidět i boje v postoji, hlavně K-1. Pustil jsem se do práce a začal připravovat gala. Po mé půlroční práci v roce 2016, tak fanoušci viděli první galavečer pod názvem „Noc Bojovníků Dobříš“. Po úspěchu jsem se dopracoval až k číslu pět a určitě to tím nekončí. Naopak, pracuji stále na tom, aby byl postoj více vidět. Tak se můžete těšit na nové věci.

Galavečer Noc Bojovníků s pořadovým číslem pět byl kvůli korona krizi přesunut z března na 19. Září. Byla to pro vás velká komplikace?

Ano, byla. Pro každého kdo pořádá nebo připravoval jakoukoli akci a pak se zruší, tak je to velká rána (galavečer byl zrušen 17 dní před datem). Jednak finanční ztráty a spousty času práce. Pro bojovníky, kteří měli startovat v březnu to byla také ztráta. Příprava, tréninky a další a další věci. Hlavně fight card, kterou jsem měl připravenou, to byla velká jména bojové scény. Není vůbec jednoduché poskládat jakoukoli fight card a ještě aby byla kvalitní. V březnu jsem měl mít top zápasníky jako je Leo Brichta, Vladimír Lengál, Melvin Mané, Ladislav Krištůfek, Daniel Vítovec, Jan Janka ale bohužel se zranili a já musel celou fight card defakto tvořit znovu. Myslím ale, že to co čeká fanoušky 19. září, tak to budou velké zápasy.

Galavečer si připravuji sám, což má své výhody i nevýhody, organizačně a také role promotéra mě ale baví víc a víc. Samozřejmě v den akce mi pomáhají kamarádi s uspořádáním ve sportovní hale a za to jim patří velký dík. Nyní jsem ale nervózní, jelikož nevím jaká opatření přijdou. V ČR se to mění každý den, týden 😀 Nezbývá než věřit, že fanoušci 19.9.2020 uvidí „Noc Bojovníků 5“ Dobříš.

Alex Chocholouš

Legenda K-1 Peter Aerts a promoter Alex Chocholouš

V jakých bojových stylech se bude na turnaji zápasit, na jaké bojovníky se mohou fanoušci těšit?

Zápasit se bude dle pravidel K-1, Fusion Rules a MMA. V předzápasech budou i pravidla v Boxu. V titulovém zápase o profesionální pás Czech Wako Pro fight uvidí fanoušci zástupce z české republiky bombarďáka Championa WASO Matěj Kozubovský a proti němu mistr světa WKN ze slovenské republiky Milan Kratochvíla.

Dále se ukáže Champion GCF Viktor Pavlíček, Champion European Wako a Mistr světa WFMC Erik Micka, World MuayThai Organization PRO-AM CHAMPION Bernard Plavec, Profesionální Champion Rakouska IAKSA a Champion SR WKN Sebastian Fapšo, bronzový WAKO EUROPEAN CUP K-1 Vladimír Říha, dvojnásobný Champion European Wako Gor Harutjunjan, Champion European Wako Cyril Pohl, Champion European Wako Petr Kraft, dvojnásobný mistr Francie thai, mistr světa WKF Matěj Nuska, mistr ČR v K-1 Držitel profesionálního pásu IPCC v Muay Thai a slovenského mezinárodního pásu WKU v Muay Thai Jakub Stelšovský, trojnásobný am. mistr ČR v thajském boxu C.M.T.A.,bronzový z Mistrovství Evropy IFMA Ondřej Malina, dvojnásobný držitel Evropského titulu WKF Radek Roušal, německý Champion K-1 a MMA Jürgen Dolch, Dennis Poborský a další.

Musím uznat, že karta kterou jste připravil je opravdu pěkná a zápasy jsou velice vyrovnané. Jak se vám podařilo sestavit takové duely?

Děkuji. Doufám, že to ocení především fanoušci bojových sportů. O mně je známo, že nedávám klukům „slabší soupeře“, ale chci aby nebyl nikdy jasný favorit a přejel svého soupeře po první kombinaci. Takový zápas nemá smysl jak pro mě jako organizátora a promotéra, ale i pro samotného fightera a diváka. Pokud se chtějí kluci zápasově posouvat tak musí zápasit z lepšími. Jak už jsem říkal, není vůbec jednoduché poskládat kvalitní fight card. Snažím se, aby i v menší hale na malém městě, mohli diváci vidět naše top zápasníky a také zahraniční zápasníky. Díky galavečeru se mi rozšířily kontakty a spolupráce s dalšími promotéry.

Diváci přímo na akci mohou vidět známé osobnosti z TV, filmového plátna, hudby, bojové scény a skauty, manažery z nejprestižnější organizace kickboxu Glory. Dobříš není velké město, ale kluci tady rádi zápasí, znají tu skvělou atmosféru, kterou tu diváci vždy vytvoří a pro mě důležité, že chtějí zápasit. Čekají nás opravdu skvělé boje a to do jednoho. Až zveřejním celý main event, tak myslím, že fight card dostane ten pověstný bombónek. Ocení ho zejména příznivci MMA. Bude to fight, který by chtěl vidět každý naživo. 

Kvůli stávajícím opatřením kvůli korona viru není jasné, jestli se turnaj odehraje s plným počtem diváků. Dá se případně galavečer z Dobříše někde sledovat?

Nejlepší varianta jak sledovat zápasy, je dorazit do sportovní haly na Dobříš 😀 a vidět kvalitní zápasy naživo. Přenos řeším. Věřím, že nedojde k dalšímu omezení a zůstane to tak, jak to je alespoň k dnešnímu dni . Bez diváků by galavečer neměl smysl. Nyní platí oddělené sektory, vlastní vchod atd, tak i na tomto opatření pracuji.

Mockrát děkuji za rozhovor. Máte na závěr nějaký vzkaz pro fanoušky MMA Shorties?

Také moc děkuji a děkuji všem fanouškům „Noc Bojovníků Dobříš“ vstupenky zakoupené na březen zůstávají v platnosti. Děkuji, že podporujete bojové sporty a turnaje. Pokud budete chodit na galavečery, podporujete tím i zápasníky. Sledujte Noc Bojovníků Dobříš a MMA Shorties, brzy oznámíme hlavní zápas večera v MMA!!!

Děkuji všem, kteří mi pomáhají, především partnerům a sponzorům Profirentcars,Deziozon.cz, Energon reality, Pilecký ploty, Středočeský kraj, Sped-it , Nejdražší pneu, Bios s.r.o., Divian Dream, Pur Pěna Vávra, Drivers Poin’t , Fashion Avenue, Fitnesscentrum Dobříš, Zámecká restaurace Dobříš, Fish House, Real Fighters Live, 3K Production, ČSFU, Czechfighters , Ticket Art a samozřejmě vám MMA Shorties.

Alex Chocholouš – organizátor a promotér

Doražte do sportovní haly Dobříš 19.9.2020 – MALÉ MĚSTO – VELKÁ JMÉNA – VELKÉ ZÁPASY!

Vstupenky na Noc Bojovníků 5 v Dobříši můžete zakoupit ZDE

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *