Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

UFC prezident Dana White poslal důrazné varování

UFC prezident Dana White poslal důrazné varování

UFC ostrov byl obecně obrovským úspěchem, který nabídl celou řadu turnajů plných skvělých bitev. Vypíchnout můžeme například debut Jiřího Procházky nebo dvojí dominantní představení Khamzata Chimaeva. Samozřejmě však došlo i na několik chyb. Právě v návaznosti na kontroverzní situaci poslal Dana White důrazné varování.

Rozhodčí Marc Goddard se v oktagonu znovu dostal do konfliktu

„Pokud pro mě pracujete a pokusíte se konfrontovat rozhodčí nebo někoho podobného, tak vás vyhodím. Přijdete o práci. Už nikdy pro mě pracovat nebudete… Máme Dana Hardyho rádi. Prostě mu ujely nervy. Problém však je, že se současným rozestavěním turnajů je ještě mnohem snadnější něco podobného udělat. Je snazší se dostat do kontaktu s kýmkoliv z přítomných, ať už jde o bojovníky, rozhodčí nebo zástupce médií. Pokud pro mě nějakým způsobem pracujete a pokusíte se někoho z oficiálních představitelů konfrontovat, tak letíte. Nic takového už se nesmí nikdy stát,“ reagoval Dana White na situaci z posledního turnaje na UFC ostrově.

Bývalý bojovník a současný analytik a komentátor Dan Hardy totiž nebyl vůbec spokojený s výkonem rozhodčího Herba Deana, takže jej hned po zápase konfrontoval, což bylo zaznamenáno na několika fotografiích i krátkém videu, kde Hardy říká, že on si bude dělat svou práci, ale ať jí dělá i Dean.

Vedení UFC okamžitě reagovalo, že celou událost prošetří, protože samozřejmě není žádoucí, aby zaměstnanci UFC podobným způsobem „naléhali“ na přítomné rozhodčí. Dana White to tedy nyní shrnul stručně a jasně, že už podobnou situaci nikdy nechce vidět. Sám sice výkony rozhodčích poměrně pravidelně komentuje, ale v poslední době mnohem klidnějším a diplomatičtějším způsobem, než tomu bylo v minulosti, kdy byl často hodně kritický.

Dana White rovněž zmínil incident Marca Goddarda, který bohužel musel bojovníka donutit, aby soupeře zamknutého ve škrcení pustil, za což si vysloužil několik nemístných strkanců. Ne vždy jsme s prací rozhodčích asi spokojení, ale podobné situace do MMA skutečně nepatří.

Tags:

5 komentářů

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *