Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Dvojnásobný šampion kritizuje organizaci PFL

Dvojnásobný šampion kritizuje organizaci PFL

Organizace PFL, v jejíž řadách nějakou dobu, aniž by nastoupil do zápasu, působil i šampion těžké váhy organizace OKTAGON MMA Michal Martínek, na tento rok kompletně zrušila sezonu. Další se prý rozběhne příští rok, až bude jasné, jak to bude s koronavirovou krizí. V souvislosti s tím propustila většinu svých bojovníků, mezi kterými byl právě i zmíněný Martínek. Nechala si jen ty nejdůležitější a nejzářivější tváře, kterým slíbila měsíční kompenzace. Ty jsou však v kontextu toho, že se v PFL soutěží o milion dolarů, poměrně nízké, což se nelíbí dvojnásobnému šampionovi.

USADA dostala dalšího známého bojovníka

„Bylo nám jasné, že ve chvíli, kdy zrušili sezonu, už letos žádná sezona nebude. Nyní jsme se však dostali do situace, kdy ostatní zápasí a my ne. Podívejte se třeba na LFA, Titan Fight, ONE FC, UFC a další. My místo bojování budeme rok sedět na zadku, což mě štve,“ ozval se dvojnásobný PFL šampion Lance Palmer, který má aktuálně na svém kontě 11 výher v řadě s tím, že během kariéry zatím prohrál jen třikrát.

„Neplatí mě za to, abych seděl na zadku,“ pokračoval Palmer, který není se současnou situací vůbec spokojený. „Nabízeli nám 1 000 dolarů měsíčně po dobu 5 měsíců. To je směšné. Není to ani 1 000 dolarů na 18 měsíců. Je jedno, jestli jste bohatý nebo chudý, tisíc dolarů zkrátka není dost peněz na to, aby to pokrylo všechny potřebné náklady. „

Tisíc dolarů je dle aktuálního kurzu cca 22 000 Kč, což asi v Americe sotva stačí na pokrytí všech základních nákladů. Není tak divu, že nejsou bojovníci spokojení. Původní zpráva, ve které PFL oznamovalo, že sice ruší sezonu, ale že bude vybraným bojovníkům vyplácet měsíční plat, přitom zněla hezky. Realita je však samozřejmě odlišná. „Stojící“ organizace si totiž logicky nemůže dovolit vyplácet horentní sumy neaktivním zaměstnancům.

I s ohledem na další spory tedy Palmer žádá o uvolnění, aby mohl výhledově bojovat někde jinde. Uvidíme tedy, jak se k věci postaví vedení organizace, které má nyní asi plnou hlavu starostí.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *