Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Rozhodčí Marc Goddard se v oktagonu znovu dostal do konfliktu

Rozhodčí Marc Goddard se v oktagonu znovu dostal do konfliktu

Poté, co svou kariéru ukončil známý Big John, patří Marc Goddard mezi rozhodčími mezi naprostou elitu. Dle mnohých se dokonce jedná o nejlepšího rozhodčího současnosti. Marc při dohlížení na zápasy vyniká klidem a rozvážnosti. Samozřejmě se v průběhu kariéry nevyvaroval chyb, ale ty jsou většinou o poznání méně „okaté“, než u kolegy Herba Deana, jehož rozhodnutí se občas vášnivě řeší. Goddard však má smůlu na vyhrocené situace. V minulosti mu například vtrhl do oktagonu rozvášněný Conor McGregor a nyní musel bojovníka přesvědčovat, aby pustil škrcení, za což si následně vysloužil několik strkanců.

Rozhodčí Herb Dean opět středem negativní pozornosti

K incidentu došlo v pátek na turnaji UAE Warriors 12. Bojovník Al Darmaki dokázal na konci prvního kola nasadit škrcení (RNC), které soupeř velice rychle odklepal. Darmaki však na výzvu rozhodčího, aby soupeře pustil, nereagoval a dál škrcení držel. Goddard tedy musel zasáhnout důrazněji a vzdávajícího se bojovníka vyprostit, za což si od Darmakiho vysloužil několik strkanců.

Samozřejmě asi není třeba zdůrazňovat, že je podobné chování naprosto nepřípustné. Může se stát, že bojovník v zápalu boje hned nezareaguje na pokyn od rozhodčího, ale rozhodně by se neměl uchýlit k podobným strkancům a zbytečnému drama. Trestem mu budiž to, že by za toto jednání diskvalifikován, takže v podstatě úplně zbytečně přišel o výhru a navíc si z duelu odnáší pořádnou ostudu.

EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Goddard má na podobné incidenty bohužel smůlu. V minulosti mu například na Bellator akci vtrhl do oktagonu rozvášněný Conor McGregor, který nebyl spokojený s tím, jak Goddard zápas vedl a zároveň se chtěl radovat se vým týmovým kolegou, který si připsal vítězství.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *