Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Okouzlený Dana White půjde Chimaevovi na ruku

Okouzlený Dana White půjde Chimaevovi na ruku

Jestli někdo během července na UFC ostrově vlétl do nejprestižnější MMA organizace jako uragán, tak to byl rozhodně náš Jiří Procházka, který jako první tvrdým KO ukončil bývalého titulového vyzyvatele Oezdemira, ale také Khamzat Chimaev, kterému se s ohledem na dominantní styl přezdívá Khabib 2.0 nebo Nový Khabib. Khamzat se navíc zapsal do historie, když během deseti dní dokázal získat 2 výhry ve dvou různých váhových kategoriích. Očividně však nemá dost a UFC prezident Dana White je připravený mu dát přídavek.

Conor McGregor a „Nový Khabib“ Chimaev se popichují

„Tenhle týpek je tak dominantní a tak sebevědomý. Rád by zápasil každý týden. To se mi moc líbí. Miluji bojovníky s podobnou mentalitou. Zároveň se mi líbí, jak moc je talentovaný. Hodili jsme mu zajímavý prospekt z Velké Británie a on si s ním hravě poradil. Tenhle kluk je ranař. Však soupeř vedle něj vypadal, jak kdyby ani do UFC nepatřil,“ velebil Dana White Chimaeva, který si získal hodně pozornosti. Dokonce si do něj rýpl i sám Conor McGregor, který se přitom na sociálních sítích delší dobu neozval.

„Říkal mi, že chce zase zápasit a já mu odpověděl, že to dáme dohromady,“ pokračoval White, který je očividně připravený Chimaeva rychle budovat. „Chtěl by zápasit během srpna a já mu dám, co si přeje. Nyní tedy pracujeme na tom, koho proti němu postavíme. Kdyby bylo na něm, tak by se klidně utkal se šampionem Usmanem. Má už na Usmana? Soudě podle toho, co předvedl? Kdo ví? Možná.“

Chimaev samozřejmě předvedl skvělé výkony, ale na druhou stranu ještě nezměřil síly s elitou divize, takže zatím těžko soudit, jak daleko by mohl dojít. Rozhodně však má obrovský potenciál, který by mohl dále rozvíjet a jednou případně „nahradit“ pomalu končícího Khabiba. Uvidíme, rozhodně bude zajímavé jeho další cestu sledovat.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *