Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Díky Vémolovi mezi UFC elitu

Díky Vémolovi mezi UFC elitu

Derek Brunson je jednou z největších stálic střední váhy UFC. Napříč lety se utkal s drtivou většinou špičky divize, oktagon sdílel se zápasníky jako Israel Adesanya, Robert Whittaker, Anderson Silva, Yoel Romero, Jacaré Souza a Lyoto Machida.

UFC Brunson vs Shahbazyan: Analýza, Tipy a Sázky

Celá jeho kariéra ale nabrala na obrátkách díky člověku, kterého by málokdo tipoval – Karlosi Vémolovi. Pojďme si přiblížit začátek Brunsonovy kariéry a okolnosti přestupu do UFC. Brunson odstartoval MMA kariéru v roce 2010 a začal velkolepě. Zvítězil jasně v úvodních devíti utkáních, z nichž prvních 6 ukončil hned v prvním kole. Tyto výkony neunikly skautům Strikeforce a po pouhých 13 měsících dostal od organizace neodolatelnou nabídku.

Začátkem roku 2012 ale přišla první krize. Po těsné prohře na body s Kendallem Grovem se Brunson postavil Ronaldu “Jacaré“ Souzovi. Ten jej po pouhých 40s prvního kola poslal k zemi highkickem a Brunson, který nebyl doposud zvyklý prohrávat utrpěl 2 nepříjemné porážky po sobě. Po několika měsících se ale naskytla životní příležitost.

Derek Brunson

Karlos Vémola se měl na očekávaném turnaji UFC 155: Dos Santos vs Velasquez 2 utkat s veteránem Chrisem Lebenem. V nejprestižnější organizaci měl tou dobou na svém kontě 2 vítězství a 2 porážky, takže tento zápas měl rozhodnout o jeho dalším působení.

Derek Brunson, Karlos Vémola

Ovšem pouhých 10 dní před turnajem přišla zpráva o Vémolově zranění, které ho donutilo ze zápasu odstoupit. UFC matchmakeři okamžitě oslovili Dereka Brunsona, který nabídku bez váhání přijal a 29. prosince 2012 se poprvé představil v nejslavnější kleci světa.

Derek Brunson

V zápase navzdory minimální přípravě dominoval wrestlingem a odnesl si cenné vítězství jednomyslným rozhodnutím. Brunson měl ohromné štěstí, protože tou dobou se měl účastnit reality show The Ultimate Fighter. Kvůli platné smlouvě se Strikeforce byl ale donucen ze soutěže odstoupit.

Spojení těchto několika náhod odstartovalo Brunsonovu bohatou kariéru na špici střední váhy. Doposud v UFC zkompletoval rekord 11-5 s tím, že prohrál opravdu jen s nejlepšími z nejlepších.

Mezi lednem 2015 a zářím 2016 se stal jediným zápasníkem v historii UFC, který ukončil 4 zápasy v řadě knockoutem v 1. kole. Za toto období strávil v kleci pouhých 7 minut a 14 vteřin. Derek Brunson se dnes v noci utká s neporaženým Edmenem Shahbazyanem. Tento zápas nastíní další trajektorii Brunsonovy kariéry.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *