Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT O2Advertisement EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Jiří Procházka poskočil v UFC žebříčku

Jiří Procházka poskočil v UFC žebříčku

Jiří Procházka se, alespoň tedy z pohledu oficiálního UFC žebříčku polo-těžké váhy, zase o kousek přiblížil naprostému vrcholu. Po skvělé výhře nad Volkanem Oezdemirem, kterého jako vůbec první bojovník ukončil via KO, se dostal na krásné osmé místo. Nyní, když byl vyřazen Alexander Gustafsson, který neúspěšně debutoval v rámci těžké váhy, zase poskočil o kousek výš.

„Udělej 84 a nebreč!“ reagoval Mikulášek na Vémolovy požadavky

Dle aktualizovaného žebříčku Denisa poskočil na 7. místo, na kterém donedávna byl právě zmíněný Gustafsson. Před sebou tak má náš borec včetně šampiona jen 7 bojovníků – Smith, Teixeira, Anderson, Blachowicz, Santos, Reyes, Jones. Právě s jedním z nich by se mohl Jiří výhledově utkat. Aktuálně však nemá úplně rozmanitý výběr.

Jiří Procházka

Smith jde totiž s Rakicem a Santos s Teixeirou. Šampion Jones kvůli sporům s vedením stojí a vůbec se neví, zda si dá avizovanou delší pauzu, nebo se přeci jen vrátí zpět do boje. Tak či tak se nabízí souboj o titul prozatímního šampiona, o který by se mohli utkat Reyes a Blachowicz. Volný tak je jen Corey Anderson, který by s ohledem na kvalitní wrestling představoval hodně velkou výzvu. Nedávno se však “pochlubil” zdravotními komplikacemi, takže není vůbec jisté, kdy se bude schopen vrátit zpět do boje.

Je tak pravděpodobné, že tým vyčká na výsledky dvou zmíněných zápasů a následně se bude řešit, kdo by byl nejvhodnější soupeř. Jiří totiž předesílal, že by chtěl tento rok ještě jeden zápas. Termínově je mu to prý jedno, ale předběžně počítá zhruba s říjnem nebo listopadem.

Zajímavé je, že, aniž by zápasil, tak v rámci žebříčku lehké váhy poskočil i Conor McGregor. Z pátého místa se posunul na čtvrté. Samozřejmě to nemusí nic znamenat, ale organizace občas podobné vylepšování dělá ve chvíli, kdy bojovníka čeká zápas. Lepší umístění se pak samozřejmě lépe promuje. Zatím se však jedná jen o spekulaci a ve skutečnosti nemusí o nic jít.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *