Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Bude mít UFC nového nejmladšího šampiona?

Bude mít UFC nového nejmladšího šampiona?

Nejmladším šampionem organizace UFC se v minulosti dokázal stát Jon Jones, který se zmocnil titulu v době, kdy mu bylo 23 let a 8 měsíců. Od té doby se nikomu rekord překonat nepodařilo. Maycee Barber sice zlomení rekordu avizovala, ale poslední zápas bohužel prohrála a navíc se zranila, takže od té doby nezápasila. Pokud tedy někdo metu překoná, tak to asi bude někdo jiný. Edmen Shahbazyan?

Bizarní! Chimaev chtěl v Irsku vystopovat Conora. Skončil na policii

„Nejmladším šampionem byl Jon Jones v době, kdy mu bylo 23 let a 8 měsíců. Mně bude 23 v listopadu, takže poté budu mít ještě 8 měsíců. Mám tedy čas do příštího července. To je dostatečný čas na to, abych si splnil svůj cíl a stal se šampionem. Mám teď zhruba rok, během kterého můžu získat další výhry, které můj plán posunout k realitě. Tak či tak si pro ten titul dojdu. Chci se pořád zlepšovat, čehož dosáhnu skrze souboje s výše postavenými bojovníky,“ nechal se slyšet Edmen Shahbazyan.

Ten má aktuálně na svém kontě 11 výher v řadě s tím, že hned 10 jich dokázal získat hned v prvních kolech. Jen Darren Stewart, se kterým si domlouval zápas Makhmud Muradov, s ním dokázal vydržet plná tři kola.

Shahbazyana přitom už tuto sobotu půjde znovu do akce, kdy se v hlavním zápase dalšího turnaje utká s Derekem Brunsonem, kterému v rámci žebříčku střední váhy patří 8. místo. Edmen je aktuálně devátý, takže bude mít šanci poskočit blíže svému snu stát se UFC šampionem.

Tím je aktuálně rovněž neporažený Israel Adesanya, kterého čeká duel s nebezpečným Costou. „Podle mě přes něj Adesanya přejde. Bude chytře kontrovat jeho údery. Costův styl vyžaduje hodně energie, takže se rychle unaví. Adesanya mu půjde z cesty a jen ho bude trefovat,“ předpovídá Shahbazyan.

Více o tom, jak bude pokračovat Edmenova cesta za titulem, se dozvíme už tento víkend ze soboty na neděli. Hlavní kartu bude od 03:00 tradičně možné sledovat na stanici Nova Sport 2.

Tags:

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *