Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT O2Advertisement EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Jiří Procházka vysvětlil diskutované chytání rukavice

Jiří Procházka vysvětlil diskutované chytání rukavice

Po fantastické bitvě Volkan Oezdemir vs Jiří Procházka se hodně diskutovalo o tom, proč si Denisa v průběhu duelu dost často sahal na rukavici. Upravoval si ji, kryl zranění, snažil se odvést pozornost nepřítele nebo si snad nabíjel bombu?

Frustrovaný Dominick Reyes volá po řešení

“Když budu mluvit pravdu a popíšu to úplně popravdě, tak je to prostě, že si tím udržuji oheň v sobě natlakovaný takovým způsobem, že jsem schopen kdykoliv s ním vystřelit dopředu a jít a rozhodovat tím útokem. Je to zkrátka jistá forma udržování pozornosti, abych se mohl správně hýbat. Sedí to k mému postoji, abych se mohl správně hýbat,” vysvětlil Jiří Procházka.

Hlavně ve druhém kole Jiří ukázal, jak moc dokáže být nebezpečný. Nejdříve si totiž skrze okopávání soupeře připravil kop na hlavu, který Volkanem silně otřásl. Následně si téměř chladnokrevně došel pro tvrdé ukončení, které v souvislosti s turnajem UFC 251 doslova obletělo svět. Nikdo předtím totiž bývalého titulového vyzyvatele neukončil tak brutálním způsobem, jako se to podařilo českému debutantovi.

Oezdemir však nedal svou kůži zadarmo a hlavně v prvním kole se mu podařilo několikrát tvrdě trefit, “Zabruslil jsem si trochu. V té chvíli mi docvaklo, že to není úplně to, co jsem chtěl. Schytal jsem, dobře, tak jak teď z toho? Hnedka pohyb hlavou, protože už jsem na něm viděl, že chytil drive a oheň. Viděl jsem mu v obličeji, že se na mě rozjíždí. Šel jsem tedy nazpátek, pohyb na stranu, sledoval jsem při tom tělo, abych krásně mohl odhadovat strany a údery, odkud budou lítat. Tak jsem z toho pohybem vybruslil a pak už jsem to začínal přebírat.”

Nakonec z toho tedy byla velkolepá výhra. Na té nyní může Denisa společně s týmem stavět, protože právě UFC hodně hledí na aktuální hype jednotlivých bojovníků a bojovnic. I s ohledem na umístění v žebříčku se dá očekávat, že se Jiří v dalším zápase znovu střetne s někým z TOP 10 polo-těžké váhy.

Úvodní foto via IG Jiří Procházka

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *