Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT O2Advertisement EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Henry Cejudo má plán, jak se stát MMA GOATem

Henry Cejudo má plán, jak se stát MMA GOATem

Bývalý dvojnásobný šampion Henry Cejudo, který si s ohledem na olympijskou medaili říkal Triple C, sice po posledním zápase oznámil konec kariéry, ale očividně to neznamená, že už ho v oktagonu neuvidíme. Cejudo má totiž plán, jak se stát nejlepším bojovníkem všech dob.

„Jsem na něj hrdý,“ reaguje Attila Végh na Procházkův UFC debut

“Myslím si, že když získám třetí UFC opasek, tak si tím upevním pozici nejlepšího bojovníka všech dob. Nikdo, kromě mě, totiž nikdy nic podobného nedokázal,” nechal se slyšet Henry Cejudo.

Ten v minulosti vlastnil titul v rámci muší váhy, kterou v podstatě “ochránil” před uzavřením, a následně k němu přidal i titul v rámci bantamweight divize. Prvního opasku se následně vzdal a ten druhý úspěšně obhájil v bitvě s veteránem Cruzem. Poté, poměrně překvapivě, oznámil, že ukončuje kariéru, protože by se rád naplno věnoval rodině. Málokdo však věřil tomu, že to Cejudo myslí vážně.

On sám začal záhy poté spekulovat o různých možných bitvách s tím, že aktuálně si asi vyhlédl šampiona pérové váhy Volkanovskiho, kterému by rád sebral titul, “Podle mě Holloway ten zápas vyhrál. Bohužel měl smůlu. Já teď půjdu po Volkanovskim, protože to je pro mě vhodnější soupeř. Však je jen o kousek větší. Otázkou je, zda se spolu někdy utkáme, což bude záležet na tom, jak moc se bojí.”

Volkanovski nepůsobí jako ten typ, který by si pečlivě vybíral jen ty soupeře, kteří ho nemohou nijak výrazněji ohrozit. Bitvě s Cejudem by se tak asi nebránil, ale je potřeba brát v potaz vrchol divize, kde je hned několik hladových vyzyvatelů – Ortega, Magomedsharipov, Sung Jung, Rodriguez a nyní i Kattar. Ti by asi nebyli moc nadšení z toho, kdyby je Cejudo jen tak přeskočil. Na druhou stranu by to nebylo poprvé, kdy by vedení organizace dalo přednost show před sportovní stránkou věci.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *