Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT O2Advertisement EXTREME HOBBY SPORTSWEAR
Tags:

UFC 251: Co dál s hvězdami hlavní karty?

Potenciální zápasy pro zápasníky hlavní karty turnaje UFC 251

Opět si trošku zahrajeme na matchmakery UFC a nabídneme vám náš pohled, jaké potenciální duely by mohly čekat zápasníky UFC, kteří  zazářili na turnaji UFC 251 v Abu Dhabí.

Dana White reaguje na úspěch turnaje UFC 251

UFC 251:

UFC 251

Kamaru Usman

Usman opět potvrdil, že je skvělý zápasník s vysokým iq. Jeho styl sice není moc líbivý, ale dokáže z něj vytěžit maximum a zápas dovést do vítězného konce. To se potvrdilo i v zápase s Masvidalem. Co dál pro šampiona, který dokázal podruhé obhájit titul welterové váhy? Nejpravděpodobnější je další obhajoba s Gilbertem Burnsem, který měl původně nastoupit už nyní, ale pro pozitivní test na COVID-19 ho nahradil právě Masvidal. Prezident UFC Dana White také vidí Gilberta Burnse, jako dalšího titulového vyzyvatele. V žebříčku je na prvním místě, tudíž vše hraje ve prospěch Burnse. 

Jorge Masvidal

Navzdory tomu, že v titulové bitvě neuspěl, tak se pro Jorgeho nic nemění. Pořád má titul BMF a hype v zádech, takže si může počkat na další velký zápas. Nejvíce se spekuluje o zápasu s Conorem McGregorem, ale Jorge Masvidal dnes přišel s překvapivým vyjádřením, že by dal raději přednost okamžité odvetě s Usmanem.

UFC 251

Alexander Volkanovski

Tato kontroverzní výhra Volkanovského, vybízí k třetímu zápasu s Hollowayem. Po zápase vzniklo několik anket, ve kterých se novináři i fanoušci ptají, kdo by měl být další soupeř Volkanovského a většina se shoduje, že opět Holloway. Pokud se UFC rozhodne jinak, tak prvním, kdo by měl přijít na řadu je dvojka váhy Zabit Magomedsharipov, ale v souvislosti s ním se hovoří o duelu s Yairem Rodriguezem. Dále by to mohl být vítěz duelu Ortega vs Korean Zombie.

Max Holloway

Pro Maxe platí de fakto to samé, co pro Volkanovskiho. Pokud by nedopadl znovu jejich vzájemný duel a dnes v noci by zvítězil Calvin Kattar, tak zde máme zajímavý potenciální zápas, protože Kattar by výhrou mohl poskočit ze šesté pozice na třetí nebo čtvrté místo v žebříčku.

UFC 251

Petr Yan

Nový ruský šampion Petr Yan, nedal veteránovi a bývalému králi featherweight žádnou šanci a suveréně dokráčel pro titul šampiona bantamové váhy. Sám Yan v jednom z rozhovorů řekl, že jeho dalším soupeřem bude Aljamain Sterling nebo Marlon Moraes. Druhý jmenovaný by měl mít v říjnu zápas s Codym Garbrandtem, takže to vypadá spíše na Sterlinga, jelikož Yan by rád znovu zápasil také v říjnu.

Jose Aldo

Co dál s bývalým králem featherweight? Pro Alda to byla třetí porážka v řadě a nyní by si měl vzít nějakou menší výzvu. Nejlépe někoho, kdo je za ním v žebříčku. Nastartovat by se mohl v zápase s Raphaelem Assuncaem a nebo v duelu dvou bývalých šampionů s Domickem Cruzem. Žebříčkově tyto zápasy dávají smysl a pro Alda budou jistě výzvou.

UFC 251

Rose Namajunas

Rose se díky výhře nad Andrade posunula na první místo strawweight divize a její příští zápas je nejspíš jasný. Pokusí se z trůnu sesadit skvělou čínskou zápasnici Weili Zhang. 

Jessica Andrade

Andrade opět ukázala svoji tvrdost, ale na výhru to tentokrát nestačilo. Pro ní se také více méně porážkou narýsoval zajímavý zápas, nad kterým UFC bude určitě přemýšlet. Odveta s Joannou Jedrzejczyk by byla jistě lákadlem i pro fanoušky. Zajímavý by mohl být i zápas s momenetální čtyřkou váhy Tatianou Suarez, která si svými výkony, říká o větší pozornost.

Amanda Ribas

Věčně usměvavá Amanda Ribas už pomalu pokukuje po TOP 10. Která ze soupeřek by Amandu mohla dostat v žebříčku výše? Momentálně je před ní volná pouze na jedenáctém místě Tecia Torres a tak si nejspíš Amanda bude muset počkat, až jak dopadnou zápasy Waterson vs Hill, Rodriguez vs Esparza nebo Yan vs Gadelha. 

Paige VanZant

Po porážce s Ribas se objevily spekulace, že Paige možná prestižní UFC opustí. Toto byl její poslední zápas ve smlouvě a momentálně neví, co bude dál. Pro americký trh je hodně zajímavá a nejspíš jí UFC nabídne nový kontrakt, i když její výkony nejsou nijak oslnivé, tak její přednosti jsou někde jinde. Pokud PVZ v UFC zůstane rád bych jí osobně viděl v odvetě s Jessicou-Rose Clark nebo s Alexou Grasso.

Jiří Procházka

Jiří Procházka

Samozřejmě nemůžeme opomenout hvězdu posledních dnů Jiřího Procházku. Ten svým výkonem oslnil fanoušky i experty po celém světě a vysloužil si osmé (vlastně sedmé, když opomeneme Alexandera Gustafssona) místo v žebříčku UFC. Nyní je otázkou, co je v tuto chvíli pro Jiřího lepší? Soupeř okolo desátého místa, nebo někdo z TOP 5? Dokud má Procházka potřebný hype a podporu, tak je lepší vzít někoho z TOP 5. Nabízí se hlavně tři možnosti. Tou první je poražený z duelu Teixeira vs Santos, druhá vítěz zápasu Smith vs Rakič a třetí zřejmě nejhorší možnost je nevyzpytatelný Corey Anderson. Která z variant se zdá nejlepší vám nebo máte úplně jiný názor?      

Tags:

Mohlo by vás zajímat

2 Comments

  1. Adam 16/07/2020

    Teixeira

    Odpovědět

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *