Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT O2Advertisement EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

I AM FIGHTER: Streetfighter – Návrat ke kořenům

I AM FIGHTER: Streetfighter – Návrat ke kořenům

Po koronavirové pauze, která na chvíli ochromila celý svět, je čas probudit k životu také bojovníky I AM FIGHTER (IAF). A jak to udělat lépe, než se vrátit ke kořenům tohoto sportu? Souboji amatérských bojovníků MMA na žíněnce. Galavečery ve velkých halách jsou zatím v nedohlednu a nás tak čekají zápasy z úplně jiného prostředí. 

UFC 251: Co dál s hvězdami hlavní karty?

I AM FIGHTER – Streetfighter

Deset pátečních večerů od 17. července bude patřit právě talentům MMA, kteří dostanou šanci bojovat ve třech pyramidách ve vahách do 70, 85 a nad 85 kilogramů. V každé váze je prostor celkem pro 32 zápasníků. Podmínkami pro přihlášení se do pyramidy jsou dobrý zdravotní stav a pochopitelně touha vítězit a chtít něco dokázat ve svém milovaném sportu, který zažívá obrovský boom.

„Chceme odprezentovat amatérské MMA tak, aby konečně zajímalo také širší veřejnost. Amatérské MMA turnaje se totiž dosud ani nevysílaly v televizi, což je škoda s ohledem na to, že většina elitních amatérů je často lepších než polovina profíků, a navíc prezentují naši zemi po celém světě na různých turnajích a šampionátech,“ řekl jeden ze zakladatelů organizace IAF Petr Ondruš.

To má IAF Streetfighter změnit. Všechny turnaje bude vysílat televizní jednička na poli bojových sportů u nás, O2 TV Sport.

Pro bojovníky, kteří se do projektu přihlásí, připraveny také zajímavé ceny. „Vítězové vyhrají zaplacený čtrnáctidenní kemp v American Top Teamu v chorvatském Záhřebu a možnost zápasit na velkém turnaji IAF v příštím roce,“ přidává další lákadlo Ondruš.  

„Každý, kdo se pere na ulici, v garážích nebo má boj prostě v sobě, se tak může za naší pomoci dostat dále, výš a zviditelnit se prostřednictvím MMA,“ dodává Ondruš, který spolu se svým týmem nasměřoval IAF Streetfighter do garáží Obchodního centra Šestka u Terminálu 3 pražského letiště Ruzyně.

I AM Fighter

Pravidla:

Souboje proběhnou na speciálním povrchu o průměru šest metrů s možností použití tzv. zápasnické obuvi (sambo boty), pouze s nimi nebudou moct být vedeny kopy na hlavu podrážkou.

Zápasy budou vypsány na 3×3 minuty bez bodování, vyhrát se tak dá K.O., T.K.O., či vzdáním soupeře. V případě, že se tak nestane, následuje pětiminutový extraround, který se bude jako jediný bodovat.

Za promotéry IAF Petr Ondruš a Ondřej Pála

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *