Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT O2Advertisement EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Hvězdný Daniel Cormier reaguje na výkon Jiřího Procházky

Hvězdný Daniel Cormier reaguje na výkon Jiřího Procházky

O výkonu Jiřího Procházky, který na proběhnuvším turnaji UFC 251 drtivě ukončil tehdejší sedmičku divize Volkana Oezdemira, se spolu ve svém pořadu pobavili i elitní novinář Ariel Helwani a bývalý dvojnásobný šampion Daniel Cormier. Právě Cormier, který má před sebou poslední zápas kariéry, nabídl několik postřehů a rad.

UFC elita reaguje na Procházkovu pekelnou řež

“Co Jiří Procházka?” zeptal se Ariel svého kolegy Cormiera. “To je ten týpek, co vypnul Volkana? Byl úplně zblázněný. Je hodně tvrdý. Třeba proti Janu Blachowiczovi by to však takhle nešlo. Nemůžeš se nechat takhle trefovat a být tam moc otevřený. Je třeba to trochu uklidnit. Bojoval s postojářem Volkanem, proto to takhle dopadlo. Taky však hodně nakoupil. Proti těm nejlepším z nejlepších si však něco takového nemůže dovolit.”

Domácí fanoušci, kteří už Denisu nějaký ten rok sledují, dobře vědí, že má hodně unikátní styl, který občas obnáší i to, že se nechá trefit. Právě v tyto momenty však většinou dokáže přeřadit na vyšší stupeň a tvrdě kontrovat. I sám Jiří však přiznal, že se v prvním kole s Volkanem nechal trefit více, než původně “plánoval” nebo očekával. Příště si tedy na to bude chtít dát větší pozor.

Jeho výkon byl samozřejmě ovlivněn i tím, že šlo o první UFC zápas, který přirozeně přináší i značný tlak a nervy. V pauze mezi prvním a druhým kolem však trenéři Denisu dokázali uklidnit a správně nasměrovat, díky čemuž se Denisa více soustředil a vyslal skvělý kop na hlavu, který vlastně celý zápas rozhodl.

Je úžasné vidět, jak velký poprask Jiří Procházka svým výkonem způsobil. V posledních dnech o něm totiž mluví značná část UFC elity, což je rozhodně skvělý začátek slibné UFC cesty. Nyní však Jiřího čeká odpočinek a soustředění na další část přípravy, která zatím nemá jasný cíl. Další zápas se totiž bude řešit až za nějaký čas v návaznosti na to, jak se vyvine situace v divizi.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

4 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *