Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Šampion Petr Yan naznačil, kdo by mohl být jeho další soupeř

Šampion Petr Yan naznačil, kdo by mohl být jeho další soupeř

Petr Yan zdolal na turnaji UFC 251 Joseho Alda a stal se tak třetím ruským šampionem v UFC. Král bantamové divize se nyní rozpovídal o samotném zápasu, plánech do budoucna a možném příštím soupeři. Za zpracování tohoto rozhovoru děkujeme českému trenérovi Martinu Wodeckimu, který působí v RCC akademii.

Podrobný rozbor: Co se stalo v souboji Procházka vs Oezdemir?

Jaké jsou tvoje pocity, jako nového šampiona bantamové divize UFC?

Jsem ohromně šťastný. Konečně jsem vybojoval svůj vysněný titul.

Jak bys zhodnotil zápas s Jose Aldem?

Vše bylo dle game planu. Věděl jsem, že to bude hodně těžký boj, protože Aldo je skvělý bojovník a také to tak bylo. Náš plán jsem splnil i to, jak jsem řekl, že vyhraji před limitem.

Jaký byl tvůj plán v zápase?

U našeho týmu byl plán takový, že se budu hodně hýbat, provokovat a snažit se sbírat body, aby Jose musel více pracovat a začal riskovat a fyzicky se utahal.

Co bys řekl o tom druhém kole, kdy Aldo začínal být výrazně nebezpečný?

Jose začal tlačit, s tím jsem počítal a i s tím, že vytáhne své brutální lowkicky. Věděl jsem, že to přijde, chtěl mě tím zpomalit. Nechal jsem ho fyzicky se utahat. Víte, občas to dělám, že v prvním nebo druhém kole čtu své soupeře. Navíc jsem v zápase začal používat oba postoje, což mam ještě z boxu. Po těch jeho kopech můžu říct, že v naší divizi nikdo tak tvrdě nekope.

Myslíš si, že Aldo měl právo na titulový zápas?

Podívejte, Jose v posledním boji předvedl skvělý zápas s číslem jedna v divizi. Marlona Moraese ve třech kolech bil. Představte si, co by s ním udělal v pěti kolech. Ano, Aldo je pořád skvělý bojovník a je ve výborné formě. Myslím, že to ještě uvidíme…

Petr Yan

Plánuješ teď odpočívat, nebo už plánuješ datum příštího zápasu?

Rád bych znovu zápasil v říjnu, to by bylo super.

Kdo si myslíš, že bude tvůj příští soupeř?

Myslím, že to bude Sterling nebo Moraes, ale mně je jedno, kdo to bude.

Jaké jsou tvoje nejbližší plány?

Chci se vrátit domu do Ruska a být s rodinou. Pár dnů před zápasem se mi narodil druhý syn. Chci být teď trochu více s nimi. Počkám, co mi UFC nabídne a kdy. Já jsem za rok a půl předvedl šest zápasů, což je šest příprav. Nikdy jsem žádný duel neodmítl. Když mi UFC řekne datum a místo, já tam budu. Závěrem chci poděkovat své ženě, rodině a blízkým za podporu. Děkuji fanouškům, že mě podporují a já slibuji, že další zápas bude opět zajímavý a já předvedu skvělý výkon.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *