Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT O2Advertisement EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Ostravský turnaj OKTAGON 16 v září ne/bude?

Ostravský turnaj OKTAGON 16 v září ne/bude?

Prvním číslovaným turnajem roku 2020 měl být turnaj OKTAGON 16, který se po spuštění prodeje vstupenek vyprodal za necelé dva týdny. Lákal totiž na hodně zajímavou startovku, v jejímž čele byl titulový zápas v rámci welterweight divize Kozma vs Kertesz. To všechno jsme měli dostat v polovině března. Bohužel však přišel koronavirus a s ním spojená bezpečnostní opatření, kvůli kterým se musela akce přesunout na začátek září. V té době se zdálo, že posun na září bude “stačit”. Nyní, tedy necelé dva měsíce do akce, to však tak růžově vůbec nevypadá.

Feucht se obsáhle vyjádřil ke stažení z UFC a minulosti

Aktuálně se totiž zdá dost nereálné, že by úřady povolily, aby se cca 30 kilometrů od hodně zasažené Karviné konala velká sportovní akce pro zhruba 12 000 lidí. Ministerstvo zdravotnictví navíc nařizuje postupem podle § 69 odst. 1 písm. b) a odst. 2 zákona č. 258/2000 Sb. k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2, že s účinností ode dne 4. července 2020 od 0:00 hod. do odvolání tohoto mimořádného opatření, že se zakazují sportovní akce nad 1 000 osob.

Tento zákaz se nevztahuje na na hromadné akce konané ve stavebně členěných areálech (sportovní stadion, veletržní areál apod.), v jejichž případě se zakazuje účast přesahující ve stejný čas 1 000 osob v každém z oddělených (lze i mobilní zábranou, např. přenosným plotem) sektorech areálu s tím, že je celý areál rozdělen do nejvýše pěti oddělených sektorů, z nichž každý má svůj vstup z venkovních prostor a účastníci nemohou jinak přecházet mezi sektory; odstup mezi osobami v sousedních sektorech musí být alespoň 4 metry; v případě prostor osazených pevnými řadami sedadel (např. hlediště sportovního stadionu apod.) se omezuje sezení tak, že účastníci hromadné akce sedí jen v každé druhé řadě a v takové řadě mohou sedět tak, že je od jiných osob bude oddělovat alespoň jedno volné sedadlo.

Další přesun nebo zrušení?

Situace se samozřejmě průběžně mění, takže nějaká naděje je, ale skutečně nevypadá moc reálně, že by za necelé dva měsíce byla povolena akce s tak velkou kapacitou, jakou OKTAGON plánuje. Organizace navíc vše potřebuje vědět s předstihem, aby zbytečně nepřipravovala akci, která nakonec nebude, což už se stalo v březnu. Času je tedy ještě méně.

Dalším problémem je i to, že karta doznala značných změn. Promotér a spolu-majitel organizace Ondřej Novotný sice při změně data mluvil o tom, že se můžeme těšit na stejnou kartu, ale, obzvlášť v MMA, kde je třeba počítat se zraněními a dalšími faktory, bylo jasné, že něco takového jen těžko splní, což se také bohužel potvrdilo.

Nejprve byl zrušen zápas Mikulášek vs Bolo, protože Mikuláška na konci září čeká duel s Vémolou. Následně padl souboj Boráros vs Stolze, protože Stolze míří do UFC. V ohrožení je pak i duel Ďatelinka vs Siwy, protože Polák podepsal s organizací ACA, pod jejímiž křídly ho 20.8., tedy dva týdny před plánovanou Ostravou, čeká zápas.

Vedení organizace sice prokázalo obrovskou flexibilitu, když vymyslelo projekt OKTAGON UDG, který byl v souladu s opatřeními, ale na zářijový turnaj OKTAGON 16 bude nejspíš krátké. Pravděpodobně se tak v blízké době dočkáme oznámení dalšího přesunu. Otázkou je na kdy, protože organizace prý dle smluv s partnery musím za rok doručit určité množství (spekuluje se, že 5) číslovaných turnajů. Uvidíme tedy, jak se situace bude vyvíjet dál. 

Úvodní foto via OKTAGON MMA

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *