Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT O2Advertisement EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

“Spousta lidí říká, že můj postoj je špatný,” říká Kozma před UDG bitvou

“Spousta lidí říká, že můj postoj je špatný,” říká Kozma před UDG bitvou

Již v sobotu nás čeká poslední turnaj OKTAGON UNDERGROUND. Ten kromě super-finálových zápasů všech pěti váhových kategorií nabídne i šest takzvaných superfightů, do kterých zasáhne i šampion welterové váhy organizace OKTAGON MMA David Kozma. Jeho soupeřem bude Milan Kratochvíla. Nejen o něm, ale i předchozích zápasech v ruské organizaci RCC se David rozpovídal v následujícím rozhovoru.

„Asi to tak mělo být“, říká Matouš Kohout o postupu do finále UDG

Poslední zápas jsi měl před půl rokem na turnaji organizace RCC, kde jsi si připsal po sérii sedmi výher v řadě první prohru. Co ti tento zápas ukázal?

V RCC to byl můj druhý zápas. Už v prvním to nebylo úplně ono. Šel jsem tam po šesti vyhraných zápasech v OKTAGONu, kde bylo vždy vyprodáno a atmosféra o mnoho lepší. První zápas jsem zvládl vyhrát na body, ale s výkonem jsem nebyl spokojený. Ve druhém zápase jsem se cítil podobně jako v tom prvním. Nehnali mě diváci a mně se jakoby přestalo chtít šlapat a zápas jsem tak prohrál. Příště už se to snad nestane.

Uvidíme tě ještě v budoucnu zápasit v organizaci RCC?

Měl jsem tam zápasit teď v červenci, ale kvůli koronaviru se to zrušilo. Tak uvidíme co bude až se svět dá zase do normálu.

V březnu si měl obhajovat titul proti Kertezsovi, ale zápas byl zrušen kvůli koronaviru. Jak si prožíval toto období, kdy se nemohlo ani trénovat v gymu?

Trénovat v gymech se nemohlo, ale sedět doma bych nevydržel. S klukama jsme chodili cvičit ven a celou dobu jsem se tak udržoval ve formě.

Jak se ti líbí pravidla projektu OKTAGON UNDERGROUND?

Klasické pravidla MMA se mi samozřejmě líbí víc, protože mají blíže k reálnému boji, ale chápu, že se někomu více líbí UDG pravidla.

David Kozma, Oktagon

Kozma vs Kratochvíla už tuto sobotu!

V sobotu tě čeká Milan Kratochvíla. Co o tomto soupeři víš a co od něj očekáváš?

Vím o něm, že je to kvalitní zápasník K1. Co jsem ale viděl jeho zápas s Ronym, tak mu ta pravidla vůbec nesedla. Je naučený na jinou vzdálenost a není zvyklý na takedowny a na malé rukavice.

S čím jdeš do tohoto zápasu? Bereš to jako příležitost otestovat si svůj postoj?

Spoustu lidí říká, že můj postoj je špatný. Chci ukázat lidem, ale hlavně sobě, že to tak není.

Zápas bude ve váze do 80 Kg s tím, že vážení je v den zápasu. Kolik musíš shazovat?

Moje normální váha se pohybuje kolem 87-90 kg. Přes karanténu mi ale váha klesla na nějakých 83 – 84 kg, takže na 80 shodím v pohodě i bez odvodňování.

Ve finále pyramidy do 90 Kg je i nová akvizice OKTAGONu ve welterweight divizi Vlasto Čepo. Jak hodnotíš jeho výkony a jak si myslíš že dopadne jeho finálový zápas s Matějem Peňázem?

Čepo předvádí atraktivní zápasy. Ty přestřelky člověka fakt baví. Myslím si, že Matěj Peňáz je v tomhle zápase velký favorit a že on bude vítěz celé pyramidy.

Autor: Tadeáš Vavroch

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *