Co hledáte?

Jiří Procházka promluvil o UFC režimu i Vémolovi

Jiří Procházka promluvil o UFC režimu i Vémolovi

Jiří Procházka se v posledním obsáhlém rozhovoru pro server iDNES.cz rozpovídal o organizaci UFC, ve které ho 11.7. na turnaji UFC 251 čeká premiérový zápas s Volkanem Oezdemirem, ale zmínil se i o Karlosu Vémolovi.

Novotný o Vémolových chybách v přípravě na Attilu

“No, občas zapomenu vyplnit, kde zrovna jsem. Dvě hodiny denně musíte být někde, kde vás najde dopingová kontrola. Na to já občas kašlu. Díky bohu zatím žádný problém nebyl, ale jednou mě už překvapili, to jsem byl naštěstí v gymu, což vyplňuju pořád. Když vás nezastihnou třikrát, máte problém,” rozpovídal se Jiří Procházka. O stejně náročném režimu nedávno mluvil i David Dvořák, který je rovněž součástí USADA programu. “Stojí to za to,” pokračoval český samuraj. “Byť je pravda, že si ještě ani neuvědomuju, co všechno jsem podepsal. Mají na mě nárok prakticky v jakémkoliv ohledu. Značky oblečení a tak.”

Bližší informace asi budou k dispozici až po turnaji UFC 251, ale už teď je jasné, že má Denisa lepší smlouvu a výchozí pozici, než ostatní “běžní” nováčci, “Tím, že přicházím jako šampion japonské organizace Rizin, jsem měl smlouvání jednodušší. Beru to od nich jako vstřícný krok. Ještě musím splatit barák, zbývají mi tři miliony a pak chci vydělávat ranec, abych byl užitečný. Krásný auto, helikoptéra nebo jiná kravina, to mě neláká.”

Česká jednička?

Řeč došla i na Karlose Vémolu, kterého některá média označovala za českou MMA jedničku, i když největších mezinárodních úspěchů dlouhodobě dosahuje právě Procházka, “Nepravdy mě štvou. Chápu, že se to o něm říkalo, protože ho znám. V soukromí je to úplně normální borec, ale na veřejnost působí jinak, chtěl něčeho docílit. Přehlížím to, protože když ve vystupování na veřejnosti nevidím pravost, je potřeba to ignorovat. Každý bojovník má svůj vývoj a nakonec se všichni dostanou k tomu, že budou normální a budou prosazovat skutečné ideje, které má MMA lidem dávat… Beru s rezervou Karlose, když vím, jaký je v soukromí. Určitě to není můj nejlepší kámoš, ale vážím si ho jako tréninkového partnera i zápasníka, protože má skvělý přístup. Ale nejlepší zápasník… Já na hodnocení kašlu, nechám to na ostatních. Byla by mi hanba říct o sobě, že jsem nejlepší, natož urážet někoho druhého.

To, kdo je česká jednička, hodně záleží na úhlu pohledu. Procházka se dokázal stát šampionem velké mezinárodní organizace, což se nikomu dalšímu nepovedlo. Srovnat se to snad dá jen s úspěchem Attily Végha, který byl šampionem organizace Bellator. Karlos Vémola sice dlouhodobě působí na domácí scéně, ale zase se postaral o obrovskou popularizaci sportu a přitáhl k němu enormní pozornost, ze které profituje celá scéna. Koneckonců tak můžeme být vděční, že máme Procházku i Vémolu, i když jsou jejich cesty a způsoby hodně odlišné.

Zdroj: Býval jsem raubíř, ne samuraj. Ale klamat už nechci, říká zápasník Procházka

Úvodní foto via IG Jiří Procházka

Tags:

Mohlo by vás zajímat

4 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *