Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT
Tags: ,

„Chcete vidět válku? Já vám ji ukážu!“ říká Yan v rozhovoru pro Shorties

„Chcete vidět válku? Já vám ji ukážu!“ říká Yan v rozhovoru pro Shorties

Očekávaný turnaj UFC 251, na kterém najdeme hned tři titulové bitvy, se nezadržitelně blíží. Nám se pro vás podařilo získat exkluzivní rozhovor s jedním z aktérů titulového zápasu v bantamové váze. Díky trenéru Martinovi Wodeckému na naše otázky odpovídal přímo Petr Yan, který se utká o titul šampiona bantamové váhy s legendárním Jose Aldem.

Husí kůže! UFC prezident Dana White mluví o Jiřím Procházkovi

Jak a kde se momentálně připravuješ na titulový zápas s Jose Aldem?

Momentálně se připravuji v Thajsku na Phuketu v Tiger gymu. Jsem zde už tři měsíce z důvodu koronaviru. Rozhodl jsem se tu zůstat, protože pro přípravu tady mám vše potřebné a budu v nejlepší možné formě. Kromě tvrdé přípravy se také učím anglicky. 

Dlouho se nevědělo, kdo bude tvým soupeřem a padlo mnoho zajímavých jmen. Jsi spokojený, že se můžeš porvat o titul právě s legendárním Jose Aldem?

Mně je upřímně jedno, koho bych dostal. Já si soupeře nikdy nevybírám, ale bojovat s Jose Aldem je pro mne čest. Navíc v roce 2016 jsem se díky němu dostal na turnaj UFC. Byl jsem na kempu, kde byl i Jose Aldo a ten pak mně i mému kamarádovi věnoval lístek na turnaj.

Petr Yan

Petr Yan na společném kempu s Jose Aldem v roce 2016

Jaké jsou jeho největší přednosti?

Jose je pan bojovník. Velké zkušenosti a všestrannost. Je to prostě skvělý bojovník a člověk. Věřím, že si po zápase podáme ruce a budeme přáteli. Já si ho nesmírně vážím, ale teď mi stojí v cestě za mým snem a já ho musím porazit.

V UFC jsi teprve dva roky a máš na kontě už šest vítězství. Jak by si toto období zhodnotil a který zápas byl pro tebe nejtěžší?

Tak jak hodnotit období, ve kterém jsem jen vyhrával a dostal se až k vytouženému cíli, což je boj o titul v nejprestižnější organizaci? Působení v UFC hodnotím velmi dobře a bude super až mi připnou pás pro šampiona UFC. Neřekl bych, že nějaký zápas byl extra těžký, ale boj s Korejcem Jin Soo Sonem v Moskvě byl tvrdý. To mě štvalo. Ten vydržel tolik úderů, že jsem si myslel, že ve svých úderech nemám žádnou sílu. Byly tam údery, kde jsem si říkal, že už musí padnout a on to vydržel až do konce.

Když se podíváme zpátky do minulosti na tvou jedinou porážku s Magomedem Magomedovem, jak ji s odstupem času hodnotíš, jelikož to byl opravdu velice vyrovnaný zápas?

Je mi to líto. Jednak být neporažen by bylo lepší, ale mohl jsem samozřejmě v zápase více pracovat. Boj byl velice vyrovnaný a tak to rozhodli rozhodčí. Tehdy to na výhru nestačilo dle jejich mínění. Pak jsem ho porazil v roce 2017 jednohlasným rozhodnutím. Na druhou stranu jsem si vyzkoušel jak chutná porážka. I to je zkušenost k nezaplaceni.

Petr Yan

Petr Yan společně s dalšími bojovníky, mezi kterými vidíme i Davida Kozmu

Budeš se v budoucnu soustředit pouze na bantamovou váhu nebo by si rád vyzkoušel i jinou váhovou divizi?

Zatím jen bantamovou váhu. Plně se soustředím na titulový souboj a pak určitě na jména jako jsou jako Sterling, Garbrandt atd… Samozřejmě Cejudo, který je sice v důchodu, ale myslím, že se vrátí brzy zpátky a my se potkáme v kleci. Pak se uvidí, co bude dál.

Moc děkujeme za rozhovor. Máš nějaký vzkaz pro fanoušky MMA Shorties?

Moc zdravím všechny do ČR. Fanoušci tam jsou skvělí. Pamatuji si na atmosféru při turnaji v Praze, která byla skvělá. Aby koukali na turnaj UFC 251 není třeba vyzdvihovat, jelikož to bude to velký turnaj, kde jsou hned tři titulové souboje a pro České fanoušky bude určitě nejvíce zajímavý Jiří Procházka ve svém debutu v UFC a ještě s takovým soupeřem. Je vidět, že má velkou kuráž a to se musí všem fanouškům líbit, ne jen těm v ČR. Proto věřím, že budete sledovat tento turnaj. Já tento souboj nejdu vyhrát na body. Vím, že Aldo bude připraven a je super zápasník, ale já vyhraji před limitem a bude to opravdová válka. Sázím na svou sílu, rychlost, dravost a nikdo mě nezastaví krok před mým snem. A nechci dovolit rozhodčím, aby o tom rozhodovali zda se můj sen splní či ne. Rozhodnu to sám a do limitu! Chcete vidět válku? Já vám ji ukážu!

Tags:

Mohlo by vás zajímat

6 komentářů

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *