Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

UFC dělá „drahoty“, takže Jon Jones hlásí pauzu

UFC dělá „drahoty“, takže Jon Jones hlásí pauzu

Vypadalo to, že se dočkáme bitvy dvou titánů, ale vše je nakonec jinak. Jon Jones a Francis Ngannou se poslední dny skrze popichování na sociálních sítích víceméně shodli na tom, že se chtějí utkat, ale že pokud má na takový zápas dojít, tak z něj musí organizace udělat super fight a pořádně ho zaplatit. To by měla být formalita, protože je jasné, že duel Jones vs Ngannou by nedočkavě vyhlížela celá MMA komunita, ale opak je pravdou. UFC nyní očividně nehodlá rozhazovat, což Jonese dost pobouřilo.

http://139.162.132.153/index.php/2020/05/21/dana-white-prosi-tysona-aby-se-nevracel-do-boje/

„Čím více nad tím přemýšlím, tím více si říkám, co všechno je vlastně v sázce. Pokud mám riskovat, tak chci, aby byla ve hře i koruna. Pošlete mi smlouvu,“ vzkázal nejprve Jon Jones. Šampion polo-těžké váhy tím naznačoval, že by chtěl, aby byl souboj s Francisem titulový zápas.

Vyjednávání s UFC však očividně nešlo tak, jak se očekávalo, což dokazuje Jonesova série vzkazů, „Neuvěřitelné. Než jsme se vůbec dostali k řešení nějakých čísel, na základě kterých bych byl ochoten se přesunout do těžké váhy a utkat se s Francisem, UFC rozhodlo, že více peněz nedá. Prý si můžu vydělat na podílech z PPV. Byla to zábava, ale možná mě další rok nebo dva neuvidíte. Možná se vrátím, až budou připraveni dělat lepší byznys. Do té doby se budu věnovat rodině a udržení ve formě. Neříkám, že dělají byznys špatně, ale věci teď nejsou tak, jak chci, aby byly.“

MMA Shorties Fantasy League

UFC tak očividně místo zvýšení platu nabídlo podíl z PPV, který může být rovněž hodně zajímavý, ale bohužel je dost nejistý. Prodeje PPV totiž dost kolísají, takže je těžké odhadovat, kolik by daný turnaj vydělal. Dá se předpokládat, že dost, ale to Jonesovi očividně nestačilo.

Se svým názorem se přidal i druhý protagonista Francis Ngannou, „Podle mě UFC tenhle zápas nechce, nebo za něj nechce dostatečně zaplatit. Žádný titulový zápas, žádný super zápas. Bůh ví, kdy zase budu zápasit. Snad to nebude dalších 11 měsíců.“¨

Co dál?

Vše se bohužel nepříjemně zamotalo. Klidně se tak může stát, že ani jednoho bojovníka nyní delší dobu neuvidíme. Jones by si totiž mohl postavit hlavu a skutečně nezápasit. V polo-těžké váze se mu přitom rýsuje hned několik zajímavých zápasů. Jones však v této fázi kariéry asi vyhlíží velké a dobře zaplacené výzvy, které možná v aktuálních vyzyvatelích nevidí.

Francis Ngannou je pak odkázaný na to, jak dopadne souboj Stipe Miocic vs Daniel Cormier, který však stále nemá stanovené přesné datum. Ngannou je totiž se 4 výhrami v řadě, které získal hned v prvních kolech, jasným titulovým vyzyvatelem. Na zápas si však bude muset nějakou dobu počkat, z čehož očividně není vůbec nadšený.

Snad se vše podaří nějak vyřešit, protože by byla škoda, kdybychom tyto velikány už tento rok v oktagonu neviděli.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *