Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

“Ten zápas mi neudělal radost,” říká Pešta o Oezdemir vs Procházka

“Ten zápas mi neudělal radost,” říká Pešta o Oezdemir vs Procházka

Ze strany bývalého titulového vyzyvatele Volkana Oezdemira bylo před pár dny potvrzeno, že Jiřího Procházku v UFC přivítá právě on. Souboj Oezdemir vs Procházka samozřejmě slibuje hodně atraktivní podívanou, jejíž výsledek jde jen těžko předvídat. Zeptali jsme se tedy na názor Viktora Pešty, který s Volkanem dlouhodobě trénoval a dobře Švýcarského bijce zná.

Special Content One

“Ten zápas mi vůbec neudělal radost. Je to jeden z těch případů, kdy bych oběma přál vítězství. Je obecně dost těžké predikovat, jak se bude Jirkovi dařit proti světové špičce. Jednoduše, protože nikdy proti někomu takovému nestál. Může tvrdě narazit, ale stejně tak to může totálně rozštípat. Obojí už jsme v minulosti u podobných případů viděli. Například Eddie Alvarez, jako šampion Bellatoru získal i titul UFC. Naproti tomu Ben Askren přišel s velkým hypem, jako šampion z ONE a vůbec se neprosadil,” uvědomuje si Viktor Pešta, že je velice náročné předvídat, jak by souboj Oezdemir vs Procházka mohl dopadnout.

Oezdemir je i s ohledem na to, že z posledních 5 zápasů vyhrál “pouze” 2, aktuální šestkou divize. To však neznamená, že by nebyl extrémně nebezpečný. Naopak! Stačí se podívat na to, jak si v minulosti poradil s Cirkunovem nebo Manuwou. V podstatě mu stačilo jen pár tvrdých úderů a bylo hotovo. O Jirkovi se ví, že občas potřebuje dostat ránu, aby přepnul do vyšších otáček. Dostat čistou ránu od Oezdemira by však nemuselo být úplně šťastné.

No Time

“Dokáže hodně tvrdě zasáhnout i krátkým nenápadným úderem. Koneckonců s Manuwou to bylo podobné – jen krátký zvedák v klinči. Je to určitě kombinace všeho – síly, techniky i načasování,” odpověděl Viktor na otázku, zda má Volkan výrazně větší sílu, nebo jsou jeho ukončení hodně dána i technikou a načasováním. V rámci gymu Hard Knocks 365 s ním totiž měl možnost pravidelně trénovat. Jirka bude mít výhodu delšího rozsahu,” pokračoval Pešta. “Takže teoreticky by si mohl tyhle krátký údery pohlídat.”

Tak, jak to v případě bitvy dvou hodně vyrovnaných borců bývá, bude hodně záležet na taktice, se kterou bojovníci do souboje nastoupí. Trenér Martin Karaivanov se nechal slyšet, že příprava na UFC bojovníky je další výzvou, na kterou se moc těší. Stejně tak Denisa několikrát uvedl, že si na světovou špičku věří, protože bude mít znovu šanci prokázat své kvality.

Rozhodně se tedy máme na co těšit. Otázkou je, kdy se souboje dočkáme. Původní plány počítaly se srpnovým Dublinem, ale tam je problém v omezení akcí nad 5 000 osob. Možná se tedy najde jiné místo. Ve hře je totiž pořád i tajemný UFC ostrov, který by uvítal Volkan i Jiří. Vše se bude teprve řešit.

Úvodní koláž via IG Oezdemir / Pešta / Procházka

Tags:

Mohlo by vás zajímat

9 komentářů

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *