Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

„Nabízeli nám soupeře z TOP 3,“ potvrdil Procházkův trenér

„Nabízeli nám soupeře z TOP 3,“ potvrdil Procházkův trenér

Nyní už je v podstatě potvrzeno, že se Jiří Procházka v rámci svého UFC debutu utká s Volkanem Oezdemirem. Obě strany totiž se soubojem ústně souhlasily, takže je nyní jen potřeba dořešit všechny potřebné formality. Jak však potvrdil Procházkův trenér Martin Karaivanov, ve hře bylo i další a o poznání výše postavené jméno. To však tým v tuto chvíli odmítl.

http://139.162.132.153/index.php/2020/02/20/thiago-santos-odmitl-zapas-s-jirim-prochazkou/

Novinář serveru iDNES Robert Rampa se v návaznosti na článek od MMA Shorties ohledně vyjádření Volkana Oezdemira spojil s trenérem Martinem Karaivanovem, který mu poskytl několik zajímavých informací. Trenér mimo jiné potvrdil, že se v souvislosti s jeho svěřencem skutečně mluvilo o souboji s bývalým titulovým vyzyvatelem a aktuální dvojkou divize Thiagem Santosem. UFC prý Santose nabídlo jako možného soupeře, ale Procházkův tým odmítl s tím, že by to na první UFC zápas bylo přeci jen moc velké sousto. Následovalo tedy studování tabulky, ze kterého vzešlo jméno Volkan Oezdemir. Ten na vzájemný zápas kývl, takže se následně řešilo, kde k souboji dojde. S ohledem na Oezdemirovy problémy s vízy připadaly v úvahu jen lokace mimo USA (ve hře byl i turnaj UFC 249, ale na něj by se Volkan nedostal). Mluvilo se o Nizozemsku, ale nakonec to vypadá spíš na Dublin. Tam se totiž organizace plánuje vydat 15. srpna.

Jiří Procházka Volkan Oezdemir

O tom, že by se vedení UFC mohlo snažit Procházku „napárovat“ se Santosem, jsme vás před časem informovali, ale málokdo této informaci věřil. Nyní je však tato skutečnost oficiálně potvrzena. Aktuálně tak můžeme jen spekulovat o tom, zda to UFC udělalo z úcty vůči Procházkovi, nebo se jej naopak snažilo obětovat a ukázat mu, že UFC je jiný level než japonský Rizin. To je však v podstatě jedno. Hlavní je, že má Jiří Procházka soupeře i místo, kde by se s ním měl utkat. Hodně ale bude záležet na tom, jak se bude vyvíjet celá koronavirová pandemie, která už zhatila nejednu akci.

Dublin vs Ostrov

Případně je ve hře i UFC ostrov, na kterém organizace aktuálně pracuje. Bojeschopný by měl být někdy od května a sloužit by měl hlavně bojovníkům z celého světa, kteří nemají možnost se dostat do USA. Nacházet by se měl v mezinárodních vodách, kde není potřeba vyřizovat víza. Tuto možnost však prý vedení UFC s Procházkovým týmem nekonzultovalo, tak uvidíme, jak se situace vyvine dál.

Úvodní foto via IG Procházka

Tags:

Mohlo by vás zajímat

9 komentářů

  1. Pingback: | MMA Shorties

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *