Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Daniel Cormier upřímně o zatčení rivala Jona Jonese

Daniel Cormier upřímně o zatčení rivala Jona Jonese

Minulý týden zaplnila téměř všechna MMA média zpráva o tom, jak byl šampion polo-těžké váhy Jon Jones znovu zatčen. Tentokrát šlo o řízení pod vlivem. S ohledem na to, kolikátý už je to Jonesův problém, si ho začala MMA komunita poměrně ostře dobírat. Sice se našlo pár jedinců, kteří se ho zastali, ale ti by se dali spočítat na prstech jedné ruky. Nyní se navíc k celé kauze vyjádřil i Jonesův odvěký rival Daniel Cormier, který nabídl hodně upřímný názor.


http://139.162.132.153/index.php/2020/03/26/bojovnici-reaguji-na-zatceni-jon-jones/


„Když se to stalo, tak lidé začali znovu postovat fotky a výstřižky z našeho staršího rozhovoru s Joe Roganem. Už v té době jsem mluvil o tom, že pro Jona bude těžké se změnit, pokud se nijak nezmění ani jeho okolí. Pro někoho, kdo má očividně problémy s pitím a možná i drogami, je tahle karanténa a volný čas největší nepřítel. Zatímco člověk sedí doma a nic nedělá, tak na něj začnou útočit všechny ty choutky. Obzvlášť, když je to člověk, který na něco takového není zvyklý,“ rozpovídal se Daniel Cormier. Jon Jones je za normálních okolností skutečně zaměstnán hlavně tréninkem a budováním kariéry, ale tomu se s ohledem na karanténu věnovat nemůže. Očividně jej tedy dostihli staří démoni, se kterými v podstatě bojuje celý život.

„Někteří jeho další selhání skoro oslavují,“ pokračoval Cormier v rozhovoru s Arielem Helwanim. „Takový já však nejsem. Rozhodně neoslavuji ani si nijak neužívám to, že se znovu dostal do potíží. Nemyslím si, že člověk by měl oslavovat něčí pád a tančit na jeho hrobě. To se prostě nedělá. Koneckonců jsme jen lidi a ta naše rivalita není všechno. Rozhodně si nijak neužívám pohled na to, jak se ten muž znovu dostává do problému a končí zatčený. Je to prostě špatné.

Nejde totiž jen o něj. Však má dcery a manželku, snoubenku nebo přítelkyni. Tohle všechno se tedy nedotkne jen jeho, ale i jich. Bohužel se to nezmění, dokud se něco nebo někdo kolem něj nezmění… Sice ho v mnoha ohledech nemám rád a v mnoha ho dokonce nenávidím, ale přesto nerad vidím, jak se mladý černoch dostává do problému. To je totiž to, co se tak trochu čeká a já nechci, aby to tak bylo.“

Rivalita stranou

V rámci MMA bychom jen těžko hledali podobně ostrou rivalitu, jako byla a do určité míry stále je mezi Jonem Jonesem a Danielem Cormierem. Oba ji však umí čas od času dát stranou, jako právě teď Cormier. V minulosti však udělal několik vstřícných gest i Jones, když například Cormiera po vzájemném zápase chválil, že je skutečným vzorem, nebo mu vyjádřil soustrast, když Danielovi zemřel otec. 

Tags:

Mohlo by vás zajímat

3 komentáře

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *