Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Jon Jones může skončit ve vězení

Jon Jones může skončit ve vězení

Šampion polo-těžké váhy a pravděpodobně jeden z nejtalentovanějších MMA bojovníků vůbec Jon Jones se minulý týden postaral o další senzaci. Místo toho, aby zůstal doma a snažil se stranit veřejnosti, totiž vyrazil do ulic, kde ho chytila policejní hlídka, která jej následně zatkla za řízení pod vlivem a možné použití pistole. Za normálních okolností by se asi vše vyřešilo pokutou nebo případnou podmínkou, ale Jones má problém v tom, že se ani zdaleka nejedná o jeho první prohřešek.


http://139.162.132.153/index.php/2020/03/26/bojovnici-reaguji-na-zatceni-jon-jones/


Jones měl totiž problém s řízením pod vlivem už v roce 2012, což by se v nyní řešené kauze mohlo zohlednit. „Státnímu zástupci to umožňuje argumentovat v tom smyslu, že Jon Jones měl hned několik šancí své chování změnit, což však očividně neučinil a dál si dělá, co se mu zlíbí,“ prozradil odborník David Serna.

Za určitých okolností by tedy na Jonese mohlo být pohlíženo jako na recidivistu, což by prý v nejzazším případě mohlo skončit vězením na 90 dní až jeden rok.

Jonesovy vyhlídky tak nejsou úplně dobré. „Myslím si, že mu soudce nějaké vězení nařídí. Když se totiž podívá na jeho historii, tak uvidí, že když nebyl Jonesův čin adekvátně potrestán, tak to na něj nemělo kýžený efekt. Nyní by si tedy mohl říct, že mu vše sečte,“ pokračoval Serna.

Jones měl totiž v průběhu života různých problémů hned několik. V roce 2012 řídil pod vlivem, v roce 2015 naboural těhotnou ženu a z místa nehody utekl, nebo se v roce 2016 dostal do sporu s policistou, který jej zastavil za rychlou jízdu, což vyústilo v to, že ho Jones nazval prasetem. Serna má dokonce za to, že stejný policista, který si urážku vyslechl, tedy Jason Brown, stojí za Jonesovým posledním zatčením.

To by však mohlo hrát v Jonesův prospěch, „Byl bych hodně překvapen, kdyby obhájci nezkusili argumentovat tím, že tento daný policista je na Jonese zasedlý a nějakým způsobem se mu snaží mstít.“

Jon Jones si samozřejmě může dovolit skvělé právníky, takže vše bude záležet na tom, jak bude celý proces probíhat. Případné vězení, i kdyby na krátkou dobu, by však s největší pravděpodobností znamenalo další odebrání opasku, což už Jones v minulosti zažil. Tehdy se o něj utkali Daniel Cormier a Anthony Johnson s tím, že Cormier se stal šampionem a několikrát titul dokázal obhájit.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *