Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

UFC bojovnice vysvětlila „krádež“ zdravotnického materiálu

UFC bojovnice vysvětlila „krádež“ zdravotnického materiálu

Jako každá výjimečná situace nebo krize i koronavirus často ukazuje, jací lidé ve skutečnosti jsou. Na jedné straně tak máme obětavé jedince, kteří šijí roušky, darují materiál nebo jinak pomáhají, a na straně druhé ty, kteří se na aktuální situaci snaží vydělat skrze předražené dezinfekce a podobné vymoženosti. V souvislosti s tím se minulý týden na internetu objevila zpráva, že UFC bojovnice Ashlee Evans-Smith a její přítel měli ukrást zdravotnický materiál, který byl určen pro zdravotníky. Na první pohled zavrženíhodný čin, ale, jak už to tak občas bývá, skutečnost byla trochu jiná, než se původně prezentovalo.

http://139.162.132.153/index.php/2020/04/07/ufc-249-startovka/

Původní zpráva přímo od ženy, které se zdravotnický materiál ztratil, mluvila o tom, že si u ní Ashlee Evans-Smith vyzvedávala prádelník a následně společně s přítelem zcizili i koš plný darovaného materiálu, který měl putovat k lékařům a dalšímu podpůrnému personálu. Jednoduše ho prý naložili do přistaveného auta a v klidu odjeli.

Evans-Smith však vysvětlila, že šlo spíš o nedorozumění, než bezcitnou krádež, „Byli jsme domluvení, že se stavíme pro prádelník. Ten jsme si vyzvedli a vedle něj byl i koš, o kterém jsme si chybně mysleli, že obsahuje součástky a nějaké další doplňky, takže jsme ho vzali taky. Následně jsme jeli na nákup a až asi po hodině, když jsme byli doma, jsem se podívala na telefon, kde jsem od té paní měla spoustu zpráv, že jsem zlodějka a podobně. Tady přišla druhá zásadní chyba. Jsem totiž od MMA komunity zvyklá si blokovat kohokoliv, kdo by se do mě snažil nějak navážet nebo byl nepřátelský. Možná na to nevypadám, ale jsem hodně citlivá. Paní jsem si tedy zablokovala a až od známého jsem se pak obloukem dozvěděla, co v koši je. Byly tam nějaké masky a rukavice, které prý měly putovat k lékařům.

Poslední, co bych chtěla udělat, je krást a to navíc od lékařů, kteří teď odvádějí skvělou práci a riskují za nás svoje životy. Snažila jsem se tedy s tou ženou komunikovat, ale s ohledem na situaci a skutečnost, že jsem si jí zablokovala, to bylo dost komplikované. Vzápětí mi volala policie, které jsem to všechna vysvětlila a ještě ten večer jsem jim koš zavezla na stanici, aby se o to mohli postarat.“

Očividně tedy šlo o nedorozumění, které však přerostlo v obrovskou kauzu, která mnoho lidí popudila. Evans-Smith si tak samozřejmě vyslechla své, ale naštěstí dostala šanci vše vysvětlit. 

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *