Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

„Budu větší než Conor,“ předpovídá Israel Adesanya

„Budu větší než Conor,“ předpovídá Israel Adesanya

V UFC najdeme celou řadu velkých hvězd, ale jen málokdo dokáže získat statut celosvětově známé celebrity, kterou by znali lidé napříč celým společenským spektrem. Nejlépe se to asi povedlo Conoru McGregorovi, jehož jméno v nějaké souvislosti slyšel téměř každý. Dalece totiž přerostl hranice sportu, který ho proslavil, čímž mu pomohl dál růst a umožnil tak desítkám, stovkám a možná i tisícovkám dalších bojovníků a bojovnic, aby se mohli bojováním živit. Neporažený šampion střední váhy Israel Adesanya nyní předpovídá, že jednoho dne bude ještě větší.


http://139.162.132.153/index.php/2020/03/26/bojovnici-reaguji-na-zatceni-jon-jones/


„Budu větší než Conor McGregor. O tom nemůže být ani pochyb. Jsem tady z nějakého důvod, což si dobře uvědomuji. Sice nejsme ve stejné váhové kategorii, ale rozhodně jsi jdu pro ta čísla. Nebudu se za nimi však nijak honit. Ony se budou honit za mnou. Stačí, když budu pokračovat v cestě. Pokud byste se mohli na svět podívat z mé perspektivy, odkud pocházím a kde jsem teď, tak byste viděli, jak jsem všechno plánoval. Postupně jsem se adaptoval. Chápu, že je skvělé mě sledovat, ale mě samotného baví svou cestu sledovat. Nemůžu se dočkat, až dosáhnu všech těch čísel,“ předpovídá Israel Adesanya.

Adesanya vstoupil do UFC na začátku roku 2018, jako fenomenální postojář a zatím neporažený MMA zápasník. Už od začátku upozorňoval, že je ve hře nový hráč, na kterého je třeba dávat pozor. Po několika výhrách navíc otevřeně mluvil o tom, že se do roka stane šampionem. To se mu i díky neuvěřitelnému tempu, protože za zhruba 2 roky stihl hned 8 zápasů, podařilo. V souboji s Kelvinem Gastelumem nejdříve získal titul prozatímního šampiona a před vyprodanou australskou halou, která stanovila rekord v UFC návštěvnosti (57 127), následně i titul právoplatného šampiona, když ve druhém kole ukončil Roberta Whittakera. Naposledy se představil ve své první titulové obhajobě proti Romerovi, která nebyla tak atraktivní, jak se čekalo, ale i přesto rodák z Nigérie dokázal získat výhru.

„Myslím si, že má před sebou zářivou budoucnost. Musí jen zůstat nohama na zemi a neztratit soustředění. Zkušenosti a znalosti na to má. Má i skvěle nastavenou hlavu, takže pro něj neexistuje limit,“ souhlasí otec Femi Adesanya.

Israel Adesanya vs Jon Jones 2.0

Právě schopnost zůstat nohama na zemi a z úspěchu se „nezbláznit“ celá řada velkých osobností postrádá. Příkladem může být Jon Jones, který je asi nejtalentovanější MMA bojovník, jakého jsme kdy v oktagonu viděli, ale mimo něj má neustále nějaké problémy. Právě s Jonesem je Adesanya často srovnávám. Nejen kvůli vzhledu, ale i skvělým výkonům, které jsou oba schopni předvést.

Israel se však podobným porovnáním brání, protože prý není žádný nový ani lepší Jon Jones, ale je první Israel Adesanya. Sám se navíc do Jonese často trefuje a upozorňuje na jeho přešlapy. Dokonce se dlouhodobě mluví o vzájemné bitvě, ale dle šampiona střední váhy se jí dočkáme nejdříve v roce 2021. Nyní má totiž práci s vlastní divizí, o kterou se chce dobře postarat a ideálně v ní zanechat podobnou stopu, jako to v minulosti dokázal legendární Pavouk Anderson Silva.

Conor McGregor level?

Aktuálně můžeme jen těžko předpovídat, zda Adesanya bude jednou skutečně „větší“ než Conor McGregor. Má k tomu však zajímavě nakročeno. V oktagonu totiž předvádí skvělé výkony a mimo něj dokáže bavit, ale nabídnout i zajímavé názory a pohledy na věc. K tomu všemu má zajímavý příběh, který jeho potenciál umocňuje. Vše pak zaštiťuje skvělý tým City Kickboxing, který v poslední době vychovává skvělé bojovníky a šampiony.

„Jsem v UFC pár let. Teprve začínám. Představte si, co dokážu za dalších x let,“ upozorňuje s oblibou Adesanya.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *