Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

OKTAGON turnaje bez diváků v hale?

OKTAGON turnaje bez diváků v hale?

Prvním číslovaným OKTAGON turnajem roku 2020 měl být OKTAGON 16 s hlavním zápasem Kozma vs Kertesz. Ten však musel být s ohledem na opatření kvůli koronaviru přesunut na neurčito. Podobný osud pravděpodobně potká i dubnový turnaj OKTAGON Prime 4, kterému měla vévodit bitva Wittner vs Pukač. Vedení organizace tak nyní řeší, jak se s nastalou situací vyrovnat.


Vémola a Mikulášek se do sebe ostře pustili


„Já držím všechny termíny do poslední chvíle,“ rozpovídal se Ondřej Novotný ve svém posledním vysílání. „Momentálně držíme v lati Košice i OKTAGON Prime 5 i Bratislavu. Samozřejmě ta realita se posouvá časem… Už teď víme, že to TEĎ si neřekneme dřív než někdy kolem 15. dubna po Velikonocích, kdy by to teoreticky mohla vláda nějakým způsobem rozvolnit.“

Novotný téma řešil společně s Karlosem Vémolou, který uvedl, že od chvíle, kdy se případně turnaje povolí, bude potřeba na přípravu zhruba měsíc. Hodně podobně to budou určitě mít i ostatní bojovníci. Mnozí z nich naopak budou potřebovat i delší přípravu, protože nyní mají možnosti trénování značně omezené.

Samozřejmě došla i řeč na to, zda není reálné uspořádat turnaj bez diváků, jako to například udělalo UFC v Brazílii, „Samozřejmě máme vymyšlený nějaký koncept, který nebudu říkat nahlas… V Československu to PPV je takové jakože lepší horší přilepšení si k těm lístkům. Rozhodně se to nedá srovnávat.

To, co garantuju, je, že nikdo na CZ/SK scéně nedokáže z PPV zaplatit byť jen podprůměrný turnaj… Je to nějaká možnost. Mám tady různé propočty. Z našeho pohledu, co můžu slíbit, je, že se na to s Palem díváme. Nám by úplně stačilo, kdybychom takový koncept vymysleli, abychom slušně zaplatili bojovníky a naše lidi, kteří se na tom musejí podílet. Nemusíš na tom vydělat, aby se ten byznys točil. Dostat se tam, i když přihlédneme k tomu, že by ta čísla mohl být dobrá, protože lidi sedí doma, tak to bude těžké. Něco však vymyslíme.“

Hodně tedy bude záležet na tom, jak se situace vyvine. Česká republika například v tuto chvíli (25.3.2020 – 17:00) hlásí cca 1 500 nakažených. Pokud by se tedy situaci podařilo dostat pod kontrolu, tak by třeba nějaká omezená forma turnajů možná byla. Napoví až následující dny a týdny.

Úvodní foto via OKTAGON MMA

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *