Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

„Jirka to bude mít těžké,“ předpovídá Vémola Procházkovi

„Jirka to bude mít těžké,“ předpovídá Vémola Procházkovi

Terminátor Karlos Vémola, který vyhlíží vlastní návrat do oktagonu, se z pozice prvního Čecha v UFC rozpovídal o možné budoucnosti Jiřího Procházky. Toho by v nejprestižnější MMA organizaci na světě měla v polovině roku čekat premiéra, ve které by se měl pravděpodobně utkat s někým z TOP 10 polo-těžké váhy.


Vémola a Mikulášek se do sebe ostře pustili


„Já si myslím, že Jirka to bude mít hodně těžké. Z hlediska médií, co jsem viděl, že pomýšlí na titulový zápas nebo na někoho z první pětky a tak dále. Já si myslím, že bude mít těžké se k tomu dostat. V té první pětce teď všichni s Jonesem udělali vyrovnané zápasy… Tam je strašná tlačenice v té první pětce. Ti kluci nebudou chtít s Procházkou zápasit. Už z toho důvodu, jako se mnou nechtěl zápasit Stephan Bonnar. Jirka je dobrý, ale pro ně je hrozba a ve světě je to nobody… Ta první pětka vždy budou chtít zápasit spolu. Myslím si, že bude mít problém se k té pětce dostat,“ rozpovídal se Karlos Vémola v posledním vysílání Ondřeje Novotného o možné budoucnosti Jiřího Procházky.

Pro nás je samozřejmě Jiří Procházka modla a špičkový borec, ale Vémola má možná pravdu v tom, že s ním nikdo z té nejužší špičky nebude chtít jít. V USA totiž Jirku až tolik neznají, takže kdyby s ním například takový Santos prohrál, tak by si hodně zavařil a na další titulovou šanci by mohl na nějaký čas zapomenout. Denisa si tak asi bude muset prorazit cestu a získat jméno skrze borce z druhé poloviny desítky. Tam se nabízí například Volkan Oezdemir, o kterém se spekuluje, jako o možném soupeři na UFC premiéru. Ve chvíli, kdy by Procházka nasbíral například 2 výhry v řadě, tak už by se mu borci z první pětky rozhodně „vyhýbat“ nemohli.

TOP 10 vs TOP 20

„Měl by úplně v pohodě zvolit tu cestu, jako Mach,“ pokračoval Vémola. „Klidně zápasit s někým z první patnáctky nebo dvacítky, nasbírat zkušenosti, protože v tom UFC je to samozřejmě jiné, nasbírat bonusy, výhry, peníze a pokud bude vyhrávat, tak ta první pětka a titulová šance přijde.“

Vémolova myšlenka je samozřejmě rozumná, navíc mluví z vlastní zkušenosti, protože UFC poznal na vlastní kůži, ale Denisa je po letech v Rizinu odhodlaný se měřit s těmi nejlepšími a dokázat, že je umí porážet. Je to sice velká výzva, ale právě to Jiří vyhledává. Více nám i Jiřímu napoví až první zápas. Ten zatím nemá stanovené přesné datum. Předběžně se však počítá zhruba s polovinou roku. Vše bude záležet na tom, jak se bude vyvíjet situace kolem koronaviru.

Úvodní foto via Barbora Reichová

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *