Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Cestou ranhojiče na I Am Fighter 2

Cestou ranhojiče na I Am Fighter 2

V další epizodě rubriky „Cestou ranhojiče“, která má na svědomí Bobesh Vojkůvka z Alpha Cutman Team, se podíváme do zákulisí turnaje I Am Fighter 2.

Načasování

Letos první, a prozatím zároveň i poslední galavečer pro Alpha Cutman Team bylo 6.3. I Am Fighter 2. Krom chystaných zápasů zde proběhlo také finále reality show pod taktovkou Petra Ondruše a Ondřeje Pály. Gala mělo výborné načasování a to jak proto, že se především stihlo odehrát, ale také vše pěkně šlapalo. Pravidla proběhla ještě na hotelu, což bylo trochu nezvyklé, ale pro zápasníky, kteří byli výše na kartě. to znamenalo, že se nemusí hnát zbytečně brzy na halu. My se celkem plynule přesunuli do O2 Universa a s minimálními zádrhely jsme dostali visačky a šatnu. Tým IAF od posledně skvěle zapracoval na logistice, což se pozitivně projevilo na celém průběhu večera. Poté už jsme šlapali jako jeden stroj.

Tejpování

Tradiční kolorit každého gala, kde nehradí organizace tejpy všem zápasníkům, je situace, kde se nám předem nahlásí 5 zápasníků, což je minimum a nakonec je to velké kvantum. V tomto případě jsme tejpovali 22 zápasníků z celkového počtu 24, takže vlastně celou kartu. Trochu se to tedy začalo sypat, takže bylo potřeba zatnout zuby a makat. Pauzy byly krátké, ale zápasy naštěstí nekončily rychle. Na kleci začínal Dan s Adélkou. Dana pak střídal Cede, který měl za úkol udělat hlavě tejpy Bobu Vovesovi, IronKapovi a také finalistovi show Danielu Ligockimu. Danek je od nás z Draculino akademie, tudíž jsem mu držel palce. Nicméně, tejpy jsem dělal jeho soupeři, protože jsem Pavla Prachaře už jednou dělal u nás na gala OFC. 

Nakonec jsem skončil na devíti zatejpovaných bojovnících, z čehož máte už opravdu bolavé ruce a spálené palce. Nemůžu se tak dnes zastavit u všech, ale určitě chci vypíchnout kluky z reality show a vůbec kluky z Monster šatny čili Berana, Herajna, Marušku a také jsem měl tu čest poprvé tejpovat Fidžiho. Během toho jsem pokecal s klukama, jak zvládali působení v show, zavtipkoval s Honzou Jankou a Mach Muradov si nedopustil nasadit mi RNC, které jsem samozřejmě odklepal.

Z Reinders týmu jsem tejpoval Holotu a Gabala. Tejpy svým svěřencům zaplatil, jako pan trenér, sám André. Od ostatních jsme to museli vybírat jednotlivě, což je pro ty kluky lehce nepříjemné a nám to přidělává práci.

Poslední, kdo si už velmi natěsno řekl o tejpy, byl aktér hlavního zápasu Moktar Benkaci. V tu chvíli jsem ještě netušil, že to bude nejskloňovanější jméno tuzemské scény pro tento víkend.

Děj se co děj cestou ranhojiče

Ke kleci jsem doslova doběhl, vystřídal rychle Adél, která nebyla už několik hodin na wc, a pustil jsem se do díla. Následně vystřídal Cede našeho Dana a ten zase běžel tejpovat Tomáše Deáka. Bylo to vše na kvap, ale děj se co děj, všechno jsme museli stihnout. A taky stihli, díky naší sehranosti a zkušenostem. Každý z týmu už nejen ví, co a kdy má dělat, ale také umí každý jednotlivec improvizovat, popřípadě zastat pozici, která to zrovna urgentně vyžaduje.

Na kleci

První zápas z celého gala, co jsem viděl, byl Fiala proti Bezobrazovovi. Fidži si zkušeně nenechal uniknout soupeře z trianglu a duel tak rychle ukončil. 

Následovalo první finále show Ligocki versus Prachař. Náš Danek se do zápasu, bohužel, vůbec nedostal a to především hlavou. Nepomohly ani cílené rady z rohu v čele s Martinem Karaivanovem. Pavel naopak zmákl zápas takticky na výbornou. Přes četné lowkicky zvedal tlak až nakonec ve třetím kolem zvítězil na KO. U tohoto zápasu jsem si všiml, že se stále, i během boje, pouštěly kouřové efekty. Věřím, že to některým zápasníkům mohlo vadit, ať už skrze dýchání, tak i skrze viditelnost. Po čerstvě vypuštěné salvě to pár vteřin připomínalo boj v mlze.

Druhé finále mezi Beranem a Herajnem začalo bojovým tancem haka pod vedením jejich společného trenéra Petra Knížete. Show vrcholila a diváci se skvěle bavili. Samotný zápas byl neskutečně atraktivní a kluci šlapali naplno. Herjan však uhájil Beranovy pokus o takedown, povedlo se mu jej otevřít nad levým okem a poté i celý zápas ukončit na TKO.

Své želízko v ohni na celkového vítěze show v diváckém hlasování si tak vydobyli Prachař a Herajn. Mezi všemi zápasy jsme si, jako na všech eventech, desinfikovali ruce a měnili rukavice. Chráníme vždy jak zdraví zápasníků, tak i to své.

Velké finále celého galavečera představoval divoký a napínavý slovensko-francouzský duel mezi Deákem a Benkacim. Takhle by měly hlavní zápasy asi vypadat. Boje do posledních vteřin každého kola, stupňující se tempo, úder za úderem, krev a pot. Dan i já jsme měli každou přestávku plné ruce krvavé práce.

Držel jsem pěsti Tomášovi, ale na konci jsem měl ve svém osobním bodování těsnou výhru pro reprezentanta Francie 2:1 na kola. Bohužel, to se také potvrdilo a Benkaci, k velkému překvapení všech, porazil Deáka. 

Finále

Ve velkém diváckém hlasování se nakonec stal celkovým vítězem reality show IAF právě Pavel Prachař a vítězné tejpy jedou dál. Sláva vítězům, čest poraženým! 

Největším vítězem je, dle mého mínění, hlavně samotná organizace. Tým IAF organizoval druhý galavečer, který byl určitě jak logisticky, tak i jako show, lepší, než ten první. Natočili pod patronací Prima Cool zajímavou reality show s povedeným finále. A nakonec postavili výborný hlavní zápas, který jejich práci nasadil korunu.

Závěrem

Na závěr bych chtěl popřát, v téhle nelehké době, všem promotérům, trenérům, zápasníkům, cutmanům, rozhodčím a vůbec všem, kdo se na tvorbě MMA scény podílejí, aby neztráceli hlavu, trpělivost, pozitivní přístup a především, aby byli zdraví. Brzy se určitě uvidíme na dalších eventech.

V neposlední řadě chci poděkovat a vyjádřit úctu všem našim kolegům zdravotníkům v první linii. I v Alpha Cutman týmu toho teď má každý nad hlavu. Ať to jsou zdravotničtí záchranáři Shigi a Cede, kterým se sanitky skoro nezastaví. Dejv na ARO, kde je pravidelně vystaven těžkým stavům a mnohdy nosí izolační oblek. Na oddělení chronické intenzivní péče, což je pracoviště Verči a mé, je neustále plno a případů neubývá. Darko a Misho berou přesčasy na urgentním příjmu. 

Držte se kolegové a kolegyně, dbejte o své zdraví, noste roušky a stejně tak i vy všichni ostatní, fanoušci našeho milovaného sportu. Našeho MMA.

Předchozí díl z rubriky Cestou ranhojiče můžete najít ZDE.

Foto via BlackArt

Tags:
Následující článek

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *