Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

UFC Brasília: Analýza, Tipy a Sázky

UFC Brazílie: Analýza, Tipy a Sázky

Je tu další turnaj UFC a s ním i sázkařské okénko. Nově ve spolupráci se sázkovou společností Tipsport vám přinášíme analýzu a tipy na sázky na turnaj UFC Fight Night 170 v Brazíli. Galavečer, na kterém se ve své premiéře představí český zápasník David Dvořák, se ovšem bude konat za zavřenými dveřmi bez diváků.

Dnes vám přinášíme tipy redakce na turnaj UFC Brasília a kurzovou analýzu obstará klasicky Honza, který na Instagramu spravoval úspěšnou stránku MMA Planet. Již nějakou dobu je však členem našeho týmu MMA Shorties. Přejeme Vám hodně štěstí při tipování.

Pokud ještě nemáte účet u společnosti Tipsport, tak se skrze nás můžete ZDE zaregistrovat a získat 150 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč.

David Dvořák, Bruno Silva, UFC

Maia vs Burns – Vítěz Maia 2,45

Podle sázkových kanceláří je v tomto utkání velkým favoritem Burns. Aby taky ne, od přechodu do vyšší váhové kategorie si připsal dvě dominantní vítězství a je v životní formě. Ovšem tentokrát narazí na Demiana Maiu, kterého mají kvůli věku všichni tendenci dlouhodobě odepisovat. Nezapomínejme ale, že Maia je na zemi schopen překonat soupeře jakýchkoliv kvalit, dokonce i nejlepší wrestleři a Jiu-Jitsu zápasníci s ním chtějí na zem minimálně, Ben Askren na to před nedávnem doplatil. Burns bude mít rychlostní výhodu v postoji, ovšem Maia má nejvyšší úspěšnost obrany proti signifikantním úderům v celé váze (63%).

V zápase bude mít navíc velikostní výhodu: Je o 7cm vyšší, v den zápasu mívá průměrně o 5kg více. Rozpětí paží je sice shodné, rozpětí nohou má ale téměř o 10cm vyšší Maia. Myslím, že i Burns si bude uvědomovat Maiovu výhodu na zemi a v postoji kvůli tomu bude mít o něco méně agresivní přístup. Maia si navíc proti téměř každému prosadí svůj “líný“ nástup na single leg takedown.

Walker vs Krylov – Vítěz Walker 1,66

Johnny Walker se po prohře s Corey Andersonem rozhodl změnit tým a stejně jako Kevin Lee přešel pod trenéra Firase Zahabi. Ten má obrovský potenciál na usměrnění takového talentu, využití jeho předností a vyladění chyb. Nikita Krylov má o poznání více zkušeností a kvalitnější zem. K tomu navíc disponuje skvělými kopy, které umí výborně načasovat. Co se týče boxu to ale už tak slavné není. Kvůli tomu myslím, že pro něj bude náročné kontrolovat Walkerův agresivní styl, větší část úvodních kol bude nucen ustupovat a tudíž nebude mít možnost využít kopy. Walker má minimálně v první polovině zápasu slušnou obranu proti takedownům a myslím, že si bude schopen dojít pro finiš.

Dvořák vs Silva – Zápas skončí submisí 3,45

David Dvořák vzal jen před několika týdny zápas v nepřátelském teritoriu a osobně jsem se trochu bál, jak se s touto situací vypořádá. Opetření okolo koronaviru mu paradoxně hrají do karet, protože být soupeřem domácího Brazilce před vyprodanou arénou opravdu nechcete. Dvořák má neuvěřitelnou sérii 13 vítězství a v posledním zápase ukázal, že mu nedělají problém ani soupeři světové úrovně. Taibigova, který je mistrem Evropy v sambu napřed rozebíral v postoji a později bez zaváhání dostal na zem. Jakmile chvíli na to chytil submisi, Ukrajinec neměl šanci cokoliv udělat. Bruno Silva prohrál ve své UFC premiéře právě na submisi. Submisí skončila i jeho účast v reality show The Ultimate Fighter Brazil. Myslím, že Dvořák ho svým vysokým tempem a množstvím úderů dokáže vyčerpat a v druhé polovině zápasu najde cestu k rear-naked choku.

Lee vs Oliveira – Vítěz Oliveira 2,12

V hlavním zápase se utkají dva všestranní zápasníci, kteří jsou aktuálně ve skvělé formě. Kevin Lee se úspěšně vrátil do lehké váhy, Charles Oliveira drží momentálně 6 vítězství v řadě s 6 finiši. Neviděl jsem, že by moc lidí favorizovalo Oliveiru. Myslím si ale, že by měl mít navrch ve všech aspektech boje. V postoji bývá velmi aktivní, hrozí mnohem větším množstvím technik, než Lee. Dříve působil o váhu níže a díky tomu nad soupeři v lehké váze mívá rychlostní výhodu. Klíčovým faktorem bude wrestling Kevina Lee. Jestli jej bude od začátku využívat a bude jím neutralizovat Oliveirům striking i pokusy o submise, má šanci uspět.

Každopádně je o něm známo, že do váhy shazuje přes 10 kilogramů a v pětikolovém zápase by se dehydratace organismu měla rozhodně projevit. Oliveira na zemi často riskuje a ztrácí kvůli tomu pozice, ovšem svou aktivitou na zemi by mohl donutit Leeho investovat větší množství energie a v pozdějších kolech o poznání snáze bránit pokusy o takedowny. Navíc unavení wrestleři bývají mnohem méně obezřetní a Charles Oliveira má v rukávu více, než 5 nebezpečných druhů submisí. Oliveira už několikrát ukončil v UFC své zápasy na anakonda choke, pokud dokáže zachytit pokus o double leg takedown, bude to hodně nabízející se varianta ukončení zápasu. To je ale velmi odvážný tip.

Dos Santos vs Kunchenko – Vítěz Kunchenko 1,99

Podobně jako Davidu Dvořákovi by prázdná hala mohla pomoci i Alexeyi Kunchenkovi, který právě v Brazílii utrpěl v poslední zápase první kariérní porážku. Gilbert Burns ho dokázal kontrolovat na zemi a připsal si důležitou výhru jednomyslným rozhodnutím. Zaleski Dos Santos se zdál jako velmi zajímavý prospekt, v posledním zápase s Li Jingliangem ale nepřesvědčil a v poslední minutě třetího kola utrpěl zničující KO. Zápas slibuje atraktivní podívanou a sázka na bývalého šampiona M-1 může příjemně znásobit kurz na tiketu.

UFC Brasília: Výsledky Oficiálního Vážení

Radim:

Tipsport

Honza:

Tip na tiket:

Tipsport

MMA Shorties Fatntasy liga

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *