Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Brazílie zavádí opatření. UFC turnaj v ohrožení

Brazílie zavádí opatření. UFC turnaj v ohrožení

Koronavirus už dávno není jen problémem Číny a dalších asijských států. Aktuálně se jedná o celosvětovou hrozbu, na kterou se jednotlivé státy snaží patřičně reagovat. Česká republika v reakci na šíření nákazy zakázala sportovní a kulturní akce nad 100 osob, což se dotklo turnaje OKTAGON 16, který tak byl přeložen. Stejné opatření teď zavedla i Brazílie, což může vyústit ve zrušení turnaje UFC Fight Night 170, na kterém měl David Dvořák nastoupit do UFC premiéry.


http://139.162.132.153/index.php/2020/03/09/kolik-david-dvorak-utratil-za-ufc-pripravu/


Ze strany Brazílie se jedná o preventivní opatření, kterým se snaží zamezit šíření nákazy. Aktuálně země hlásí dva případy nakažení koronavirem. Jak jsme se však přesvědčili v ostatních státech, počty mohou začít radikálně narůstat. Zmíněné omezení akcí nad 100 osob tak platí do pondělí s tím, že následně se bude jednat o tom, co bude dál.

Dle brazilského serveru Combate nyní vedení UFC vyjednává možnost, že by se turnaj konal bez diváků. Vše je už totiž v podstatě připraveno a bojovníci jsou na místě. Turnaj bez diváků sice není ideální, ale lepší, než abychom o něj kompletně přišli.

V ohrožení jsou samozřejmě i všechny další akce. Fanoušci se nejvíce upínají k turnaji UFC 249, který by se měl konat 18. dubna v Brooklynu. Jeho hlavním zápasem by měla být bitva Khabib Nurmagomedov vs Tony Ferguson. Duel už byl v minulost naplánovaný celkem čtyřikrát, ale ani jednou na něj z různých důvodů nedošlo. Paradoxně tak může dojít k situaci, kdy sice Khabib a Tony budou zdraví, ale svět ne. Navíc se dá jen těžko předpokládat, že by UFC tak obrovský turnaj chtělo uspořádat bez diváků.

Na další informace si však ještě budeme muset počkat. Je možné, že se šíření podaří dostat pod kontrolu a opatření poleví, ale to teď jen těžko předjímat. Promotéři, bojovníci i fanoušci tak aktuálně musí počítat zkrátka se vším.

Zdroj: https://mmajunkie.usatoday.com/2020/03/ufc-on-espn-plus-28-brasilia-brazil-event-in-jeopardy-worldwide-coronavirus-pandemic-fears

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *