Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Martínkův přestup oficiálně potvrzen!

Martínkův přestup oficiálně potvrzen!

Poté, co na konci července neuspěl v show Dana White´s Tuesday Night Contender Series a připsal si tak první porážku profesionální kariéry, Michala Martínka mnozí odepisovali. Do titulové bitvy s Viktorem Peštou, která byla jedním z taháků turnaje OKTAGON 15, šel tedy jako jasný outsider. Téměř nikdo nevěřil, že by dokázal UFC veterána a jednoho z nejzkušenějších domácích bojovníků porazit. Michal Martínek však všem vytřel zrak, když Viktora ukončil hned v prvním kole a obhájil tak titul šampiona těžké váhy. Kromě skoku na 65. místo ve světovém žebříčku těžké váhy přišel i hype a s ním nabídky od téměř všech světových organizací.


http://139.162.132.153/index.php/2019/11/23/sampion-michal-martinek-odpovida-pestovi/


Dle našich informací projevilo o Michala zájem RCC, což v nedávném rozhovoru potvrdil Martin Wodecki (více ZDE), KSW, PFL, ale i UFC. Nejlepší podmínky však očividně nabídla organizace PFL (Professional Fighters League), se kterou se  Michal Martínek domluvil na spolupráci. Na svém webu už to potvrdila i sama organizace.

Michal Martínek

U nás možná PFL není tak známá, ale v zahraničí se těší čím dál většímu zájmu. Jde o “pokračování” organizace WSOF, které funguje unikátním způsobem ligy. Bojovníci a bojovnice tak v průběhu sezony sbírají body (výhra 3b, remíza 1b, prohra 0b, ukončení v prvním kole 3b, ve druhém 2b, ve třetím 1b), podobně jako v naší Fantasy Lize (https://mmashortiesfantasy.cz/), a následně postupují do vyřazovacích bojů, které fungují klasickým stylem, že prohra znamená konec. Ten nejúspěšnější se na konci sezony stane šampionem a zároveň majitelem jednoho milionu dolarů (více než 22 000 000 Kč).

O kvalitě organizace svědčí i to, že do ní nedávno přestoupil UFC veterán a bývalý Bellator šampion Rory MacDonald. Navíc, stejně jako UFC, se i PFL vysílá na stanici ESPN (ekvivalentem na domácí scéně by mohla být TV Nova), díky čemuž její obliba neustále roste. Velkou pozornost vzbuzují i editovaná videa, například s dílny tvůrce Ray Rod, která kolují po sociálních sítích.

V tuto chvíli Michal údajně podepsal kontrakt na několik zápasů s tím, že pokud nasbírá dostatek bodů, tak samozřejmě bude pokračovat i do vyřazovacích bojů, které se odehrají na konci roku 2020.

Co OKTAGON?

Jak to bude s OKTAGONem? Šampion David Kozma je ukázkou toho, že organizace svým předním bojovníkům dovoluje starty ve světě. Michalovo další působení na domácí scéně se tak asi bude odvíjet podle toho, jak se mu bude v PFL dařit. Pokud by postupoval, tak je nepravděpodobné, že by se v OKTAGONu představil. To však teprve uvidíme. V tuto chvíli mu přejme hlavně hodně štěstí. Za mořem ho totiž čekají taková jména, jako je například Ali Isayev, aktuální PFL šampion těžké váhy, který zatím nepoznal přemožitele a navíc 4 z 9 vyhraných zápasů dokázal ukončit před limitem.

Úvodní foto via OKTAGON MMA / Edit by Martin Baloun

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *