Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Komise zamítla Deákův protest a vysvětlila proč

Komise zamítla Deákův protest a vysvětlila proč

Bývalý šampion organizace OKTAGON MMA Tomáš Deák se představil v hlavním duelu turnaje I Am Fighter 2, ve kterém se utkal s Francouzem Benkacim. V jedné z nejkrásnějších bitev, které jsme měli na naší scéně možnost vidět, navzdory očekávání prohrál na body. S ohledem na to, že s výsledkem nesouhlasil, se společně s týmem proti rozhodnutí odvolal. Komise složená z rozhodčích jeho odvlání posoudila a nyní rozhodla.


http://139.162.132.153/index.php/2020/03/10/ondrej-novotny-o-deakove-posledni-prohre/


Dle dokumentu, který zveřejnil Český svaz MMA, Tomáš Deák rozporoval bodový výsledek a zároveň dloubnutí do oka, ke kterému došlo na konci prvního kola. Komise však rozhodla tak, jak se všeobecně očekávalo. Protest zamítla.

„Tento zápas byl bodovými rozhodčími nabodován: 29/29 draw, 29/28 Benkaci, 29/28 Benkaci. Bodoví rozhodčí mají jedinečnou možnost bodovat zápas přímo u oktagonu z různých úhlů pohledu, kdy rozhodují o jednotlivých aspektech boje a jeho efektivitě. Vždy se rozhodují v daný okamžik podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Komise rozhodčích nebude měnit rozhodnutí bodových rozhodčí,“ zní v rozhodnutí.

Komise tedy očividně v bodování bitvy Deák vs Benkaci neshledala žádné pochybení. Z pohledu fanouška byl zápas hodně vyrovnaný a do poslední chvíle vlastně nebylo jasné, kdo zvítězí. Přítomný rozhodčí Pavel Touš nakonec zvedl ruku právě Francouzovi.

Tomáš Deák

Komise se vyjádřila i k dloubnutí do oka, po kterém prý Tomáš další dvě kola pořádně neviděl, „Ke kontaktu prstu s okem došlo v prvním kole v čase 4:58. Ringový rozhodčí Pavel Touš tento kontakt zaznamenal, upozornil bojovníka Moktara Benkaciho i jeho roh, že v případě dalšího kontaktu dojde ke stržení bodu. Roh Tomáše Deáka na dotaz ringového rozhodčího, zda je vše ok, dal jasně najevo, že je vše v pořádku a chtějí pokračovat v zápase. Na zranění, které je předmětem protestu, neupozornili. Odvolávat se na zranění způsobené v průběhu zápasu až po jeho skončení je bezpředmětné a protest se zamítá.“

Deák tak po sérii 6 výher v řadě zaznamenal porážku. Ta přišla v ten nejméně vhodný okamžik, kdy slovenský borec domlouval další možnou budoucnost a směřování do zahraničních organizací.

Úvodní foto via BlackArt.cz

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *