Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

MMA vs Box. Který tahák více zabodoval?

MMA vs Box. Který tahák více zabodoval?

Rok 2020 k nám byl zatím poměrně štědrý. V lednu jsme se dočkali návratu Conora McGregora, který dokázal soupeře doslova zničit za pouhých 40 sekund. Následně přišla na řadu dlouho očekávaná odveta Fury vs Wilder II, kterou absolutně ovládl prvně jmenovaný, který tak “Broznovému Bomberovi” uštědřil první prohru profesionální kariéry. Obě akce přitáhly doslova celosvětovou pozornost. Které se však, alespoň z pohledu prodejnosti PPV, dařilo víc? Uspělo neustále rostoucí MMA nebo tradiční box?


http://139.162.132.153/index.php/2020/02/26/conor-se-vyhyba-vyzvam-mysli-si-khabib/


Organizace UFC poté, co se spojila s ESPN, neuvádí přesné prodeje PPV, protože díky změně systému jejich pořízení se výpočet změnil, ale i přesto se odhaduje, že souboj McGregor vs Cerrone, který byl hlavním zápasem lednového turnaje UFC 246, vygeneroval prodeje kolem 2 000 000 PPV.

Hodně podobná čísla se očekávala i u odvety Fury vs Wilder II. První zápas totiž skončil poměrně spornou remízou, takže všichni byli zvědaví na to, jak dopadne druhý duel. Dle aktuálních informací z toho však bylo “jen” 875 000 prodaných PPV.

MMA si tak v tomto ohledu připsalo jasné vítězství. Samozřejmě však nejde tolik zobecňovat, protože nevíme, za kolik se například prodávala televizní práva. V konečném důsledku mohl box vydělat více, protože je v něm dlouhodobě více peněz.

Co do výplat si však mohou mnout ruce boxeři. Fury i Wilder měli garantovaný příjem 25 000 000 dolarů s tím, že ještě dostanou podíl z PPV. To Conor McGregor si za svůj poslední výkon odnesl výplatu ve výši 3 000 000 dolarů plus podíl z PPV. Jeho soupeř Donald Cerrone pak dostal jen 200 000 dolarů s tím, že za případnou výhru měl slíbenou stejnou částku.

MMA tak možná dokáže přitáhnout větší pozornost, ale je to stále box, ve kterém se očividně točí více peněz. Box je tu však dlouhé roky, zatímco MMA je zatím poměrně mladý sport. Možná nebude trvat dlouho a všechno bude jinak.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *