Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Thiago Santos odmítl zápas s Jiřím Procházkou?

Thiago Santos odmítl zápas s Jiřím Procházkou?

Thiago Santos, kterého jsme naposledy viděli v těsném souboji s Jonem Jonesem, pomalu ale jistě vyhlíží návrat do oktagonu. Poslední měsíce totiž léčil zraněné nohy, ale nyní to vypadá, že je připravený naskočit zpět do tréninkového a následně i zápasového tempa. Samozřejmě se tak pro aktuální dvojku začíná hledat soupeř, kvůli čemuž vznikla poměrně zajímavá situace.


http://139.162.132.153/index.php/2020/02/14/jiri-prochazka-zna-jmeno-soupere-pro-ufc-premieru/


„Přál bych si odvetu s Jonesem, ale není to na mně. Situace se změnila,“ uvědomuje si Santos. S ohledem na to, jak vyrovnaný souboj Jones vs Santos byl, se mluvilo o tom, že až se Santos uzdraví, tak by mohl dostat okamžitou odvetu. Pak ale přišel Reyes, který proti Jonesovi předvedl skvělý výkon, a následně i Blachowicz, který si skrze KO Andersona hlasitě řekl o titulovou šanci. Fanoušci navíc mají krátkou paměť, takže by se nyní určitě lépe prodávala odveta s Reyesem něž se Santosem. 

Bijec se tak musí poohlížet po novém soupeři, „Chtěli mi dát zápas, který nechci. Nikdy jsem žádný souboj neodmítl, ale vydobyl jsem si nějaké postavení, takže nechci dělat krok zpátky. Chtěli mi dát někoho, kdo přesně takový krok zpět představuje, ale já žádný krok zpět dělat nebudu. Nemůžu říct jeho jméno, protože by mě to mohlo dostat do problémů, ale je to někdo, kdo ani není v TOP 10. Nemyslím si, že je fér, abych zápasil s někým mimo TOP 5. Dost mě zklamalo, když mi nabídli soupeře, který svůj poslední zápas prohrál. Odmítám dělat krok zpět. Není to fér. Pokud by měla jednání probíhat takhle, tak se další zápas asi dost zkomplikuje.“

Thiago Santos vs Jiří Procházka?

Nejednoho domácího fanouška určitě napadlo, že oním nabídnutým soupeřem mohl být Jiří Procházka. Ten totiž nepatří do TOP 10, ale zároveň mluvil o tom, že v rámci UFC premiéry je jednou z možností i souboj s někým z TOP 5, kde se aktuálně nabízí právě jen Santos. Jediné, co na této teorii nesedí, je Santosova zmínka o prohře. Je však možné, že Santos dostal informaci, že by se měl utkat s bývalým šampionem organizace Rizin, takže nabyl dojmu, že jeho soupeř svůj poslední zápas prohrál. Denisa se však vzdal opasku zcela dobrovolně poté, co podepsal smlouvu s UFC.

Krom toho, že jeden z našich nepotvrzených zdrojů zmiňoval, že byl souboj Santos vs Procházka skutečně jednou ze zvažovaných možností, této teorii napovídá i pohled na UFC žebříček polo-těžké váhy.

Jiří Procházka UFC

Mimo TOP 10 se nabízí jména, jako Walker, Cirkunov, Krylov, Souza a Rua. Walker však má delší dobu domluvený zápas s Krylovem, Cirkunov svůj poslední zápas vyhrál, Souza se vrátil do střední váhy a Rua posledně remizoval. Pokud tedy UFC Santosovi nabízelo někoho mimo TOP 15, tak to opravdu vypadá na Jiřího Procházku.

Souboje Santos vs Procházka se však očividně nedočkáme. Ve výběru nám tedy zbývá Oezdemir, Rakic nebo Cirkunov. Jako nejreálnější se aktuálně jeví Oezdemir. Když se totiž kolega z profilu BestMMAtchups ptal Rakice, tak dostal odpověď, že Denisa se musí k případnému vzájemnému zápasu probojovat. Na duel Rakic vs Procházka to tedy taky nevypadá. Pokud platí, že Procházku čeká soupeř z TOP 10, tak se skutečně nabízí jen Volkan Oezdemir, který by představoval velkou výzvu. To je však přesně to, co Denisa hledá.

Nedávno jsem se spojili s Jirkovým trenérem Karaivanovem, ale bohužel zatím nemohl prozradit žádné bližší informace, ani potvrdit naše teorie. Na potvrzení si tak budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

9 komentářů

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *