Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Karlos Vémola o dopingu a vězení

Karlos Vémola o dopingu a vězení

Karlos Vémola, který se naposledy představil na turnaji OKTAGON 15, po kterém zamířil na plánovanou operaci ramene, navštívil YouTube pořad Real Talk. V něm, jak už název tak trochu napovídá, došlo i na osobní a méně příjemná témata, jako je například doping, nebo vězení, ve kterém Karlos nějakou dobu pobyl.


http://139.162.132.153/index.php/2020/01/08/karlos-vemola-potvrzuje-kdy-se-vrati-zpet-do-boje/


“Bral si doping? V tomhle sportu, který dělám, tak ne. Hlavně je to z toho důvodu, že jsem měl nějakou vizi a to je dostat se do UFC. Nejvíce jsem byl kritizovaný, co to sleduji na scéně, já a Makhmud Muradov, že prý bereme a sypeme. K těm našim postavám nikdo nechtěl vidět tu dřinu, ale jsem hrozně rád, že se Makhmud Muradov dostal do UFC, protože byl automaticky testovaný. Nejvíce keců bylo na mě, na jediného člověka v té době, který byl pravidelně testovaný, když jsem byl v UFC. Hodně lidí mělo kecy na Michala Martínka, kvůli jeho postavě, že bere doping. Taky byl testovaný v UFC,” odpověděl Karlos na otázku, zda někdy bral doping.

Je však potřeba zmínit, že Karlos Vémola nezažil namátkové USADA testování, které začalo až několik let po jeho konci v nejprestižnější MMA organizaci. Naopak právě Muradov, nebo nyní Procházka, musí počítat s tím, že kontrola může přijít prakticky kdykoliv. V souvislosti s tím musí sportovci dokonce hlásit, kde se v jaký čas budou nacházet, aby je případně kontroloři našli.

Navzdory tomu, že už proběhla celá řada testů, nebyl žádný náš bojovník pozitivně testován, což je pro CZ MMA skvělá vizitka. Právě jmenovaný Muradov se za několik měsíců v UFC podrobil hned několika kontrolám, které vždy potvrdily, že se v jeho těle nenachází žádné zakázané látky.

V rámci MMA Terminátor doping odmítl, ale v souvislosti s kulturistikou, které se věnoval dřív, se mu nevyhnul, “Samozřejmě, když jsem dělal kulturistiku, tak ten sport bez toho dopingu nejde. Nikdy jsem to netajil. V té kulturistice jsem doping bral, protože tam nebyl kontrolovaný ani zakázaný. Naopak to bylo must (nutnost). Ten sport jde s tím a bez toho se nikam nedostanete.”

Karlos Vémola Real Talk

Karlos Vémola a moderátorka pořadu Real Talk Lili

Marihuana vs daně

V pořadu došla řeč i na výkon trestu, kolem kterého panují nejasnosti. Některé zdroje totiž uvádějí, že byl Karlos Vémola potrestán za daně a jiné za marihuanu. První Čech v UFC se věc pokusil uvést na pravou míru, “Jak jsem dělal v těch klubech, tak jsem se živil tím, že jsem dohazoval vyhazovače. Točili se v tom velké peníze. Já jsem měl velké peníze… Na bonz na udání mě zastavili policajti a v kufru našli velký objem peněz. Já jsem tenkrát nebyl schopen prokázat, odkud ty peníze jsou. Samozřejmě jsem nikoho nenatřel…

Já jsem nevypovídal, oni nemohli prokázat, odkud ty peníze jsou, tak soud nařídil domovní prohlídku mně a mojí přítelkyni, která v té době bydlela u jejích rodičů. U mě nic nenašli, u přítelkyně nic nenašli. U jejích rodičů našli pěstírnu pro jejího otce, který trpěl rakovinou, kde bylo asi dvacet kytek, které si, jak umíral, pěstoval sám pro sebe. Těch kytek tam bylo opravdu málo a jedno z těch obvinění bylo za pěstování marihuany. Bylo to v domě, kde jsem žil a byl s dětmi a když máte peníze, tak to máte z té marihuany.”

Karlos tak vysvětlil, že byl sice obviněný v souvislosti s marihuanou, ale do výkony trestu šel kvůli neplacení daní. Pro bulvár prý však byla údajně zajímavější marihuana, než daně, takže se o ní více psalo.

Nyní Karlos pomalu vyhlíží další zápas, který by měl ideálně přijít na konci července na tradiční Štvanici.

Foto via IG Karlos Vémola

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *