Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Lucie Pudilová končí v UFC

Lucie Pudilová končí v UFC

Nejlepší česká zápasnice doposud bojovala na půdě nejlepší světové MMA organizace UFC. Nyní se zdá, že zámořská cesta bohužel končí. Na několika amerických serverech se objevily zprávy, že UFC Lucii neprodloužilo smlouvu.

Lucie Pudilová

Pudilová za dva roky nastoupila do sedmi zápasů a po čtyřech porážkách si bude hledat nové angažmá. UFC opouští s bilancí 2-5 a rekordem 8-6. Na domácí půdě neměla konkurenci, vítězila i v Evropě a v roce 2017 přišla short notice na turnaj UFC v Londýně. I když prohrála s Linou Lansberg, udělala dobrý dojem svým agresivním stylem boje, a u mnohých fanoušků i odborníků utkání vyhrála. Pouhé tři měsíce poté, přijala velkou výzvu na turnaji v dalekém Singapuru a ve třech kolech zničila korejskou zástupkyni Ji Yeon Kim, jednomyslně ve třech kolech na body. V únoru 2018 přišlo další vítězství nad Sarah Moras a zdálo se, že Lucie směřuje mezi elitní bojovnice bantamové váhy. 

UFC nemá s Evropskými zástupci slitování a Pudilová není výjimkou. S Irene Aldanou z Mexika prohrála na split desicion, ale s rozhodnutím sudích nesouhlasila. Odměnou jí však bylo 50 tisíc dolarů za výkon večera. Následoval větší zájem fanoušků ve Spojených státech, stejně tak boom MMA v České republice a Lucie se rázem stala českou tváří UFC Fight Night Prague. Před domácím turnajem změnila přípravu a shodila do nižší váhové kategorie. Nabídku na souboj v muší váze přijala zkušená Liz Carmouche, která má na svém kontě téměř dvacet profesionálních zápasů. Domácí zástupkyni hnali dopředu bouřliví fanoušci, ale Carmouche ukázala zkušenosti, potvrdila žebříčkové postavení a zvítězila na body. Pudilová znovu ukázala tvrdý box, kombinace, vytrvalost, bohužel opět bez vítězné tečky.

Lucie Pudilová získala v UFC hned dva bonusy…

Že se česká střela střela nebojí velkých výzev potvrdila v létě loňského roku, kdy podepsala kontrakt na zápas s Antoninou Shevchenko, sestrou šampiónky Valentiny. Mnozí tvrdili, že je to příliš těžká zkouška a to se i potvrdilo. Pudilová předvedla pěkné a vyrovnané první kolo, ale na začátku duhého bývalá skvělá kickboxerka ukončila zápas na submisi. Přesto tvrdá bitka v prvním kole přinesla 50 tisíc dolarů a druhý bonus v Lucčině kariéře v UFC.

Nicméně třetí prohra v řadě je problém a Lucie se svým trenérem Ladislavem Erdelym rozšířili rozsah tréninkového kempu. Jezdili do Holandska, trénovali na Kubě, Lucie sparovala v pražských gymech. Česká zástupkyně se cítila skvěle a i čeští fanoušci věřili, že začátkem letošního roku porazí Justine Kish a potvrdí, že si zaslouží prodloužení kontraktu. Od začátku zápasu však ztrácela, netrefovala údery a nedokázala prosadit svůj styl boje. Kish utkání zvládla takticky na jedničku a nedala Pudilové žádnou šanci. Tentokrát bohužel nešlo o sporné rozhodnutí. 

Seznam zápasníků, kteří jsou na listině bývalých zápasníku UFC:

 • Daniel “Daddy Long Legs” Spitz (6-3 Overall; 1-3 UFC)
 • Darko Stosic (13-4 Overall; 1-3 UFC)
 • Hector “El Charro” Aldana (4-3 Overall; 0-3 UFC; TUF LATAM Season 2)
 • “The Jedi” Luke Jumeau (13-5 Overall; 2-2 UFC)
 • Ben “Killa B” Saunders (22-13-2 Overall; 5-7 UFC [3-1 1st Stint + 2-6 2nd)
 • Salim “Grizzly” Touahri (10-4 Overall; 0-3 UFC)
 • Martín “El Toro” Bravo (11-3 Overall; 1-3 UFC; TUF LATAM Season 1 Winner)
 • Brandon “KillerB” Davis UFC (10-8 Overall; 2-5 UFC)
 • Marco Polo “Toro” Reyes (8-7 Overall; 4-4 UFC; TUF LATAM Season 2 Semifinalist)
 • Carlos “El Perro Malo/The Bad Dog” Huachin (10-5-2 Overall; 0-2 UFC)
 • “Superman” Brad Katona (8-2 Overall; 2-2 UFC; TUF Season 27 Tournament Winner)
 • Grigorii Popov (14-4 Overall; 0-2 UFC)
 • Lucie Pudilová (8-6 Overall; 2-5 UFC)

O nabídky z jiných organizací nebude nouze. Nabízejí se Bellator či Invicta, sama Lucie potvrdila zájem různých amerických organizací. S nejlepší českou bojovníci je bohužel problém se spojit a získat její vyjádření, ale pokud skutečně opustí největší světové pódium, určitě tam zanechá velkou stopu. Doufejme, že se v budoucnu v UFC znovu objeví a my jí budeme držet v její cestě palce. 

Lucie Pudilová zhodnotila svůj zápas s Justine Kish

Následující článek

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *