Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

John Kavanagh se zastal Jona Jonese

John Kavanagh se zastal Jona Jonese

Sobotní turnaj UFC 247 vyvolal v MMA komunitě velkou diskuzi o kvalitě a znalostech bodových rozhodčích. Jon Jones porazil Dominicka Reyese jednomyslným rozhodnutím na body, což vyvolalo velkou vlnu nevole a na bodové rozhodčí se snáší kritika ze všech stran.

John Kavanagh, Conor McGregor

V jednom z nejkontroverznějších titulových zápasů historie vyhrál Jon Jones 48-47, 48-47 a 49-46. Byl to extrémně vyrovnaný souboj, který mohl skončit ve prospěch obou stran. Většina MMA bojovníků se postavila na stranu Dominicka Reyese, Dana White také viděl vyhrát, do té doby neporaženého, rodáka z Kalifornie. Jona Jonese se překvapivě zastal jeho největší rival Daniel Cormier, když na Twitteru sdělil, že to byl vyrovnaný souboj, který mohly vyhrát obě strany.

John Kavanagh, hlavní trenér Conora McGregora a irského Straight Blast Gymu se také vyjádřil ke kontroverznímu utkání a řekl, že si Jones vítězství zasloužil. Na druhou stranu připustil, že jeho bodovací kritéria jsou odlišná od toho, co je psáno v pravidlech.

„Vím, že se mýlím, protože nejsem školený rozhodčí, ale vždy budu dávat větší význam pozdější fázi zápasu, než té úvodní. Ptám se sám sebe, kdo chtěl zápas jen přežít a kdo bojoval až do konce. Právě proto, je mým jasným vítězem Jon Jones.“ Prohlásil uznávaný trenér a odborník.

Na internetu se mluví o krádeži, či dokonce o úmyslném poškození Dominicka Reyese. To je samozřejmě nesmysl a každý bodový rozhodčí utkání posuzoval ve svém nejlepším zájmu. Zda mají zápasy MMA bodovat boxerští rozhodčí, to už je věc druhá. Nejen Dana White, ale i Joe Rogan a další uznávaní odborníci volají po velkých změnách. Jenže známe konzervativní Spojené státy, kde si atletické komise do své práce nenechají mluvit a jen těžko změní svůj přístup a pohled na řízení MMA. Na druhou stranu, prohra Reyese vyvolala tak velkou debatu, že se tím snad atletické komise, napříč Spojenými státy, skutečně začnou zabývat. Jenže je otázkou, jaký bodovací systém je ten nejlepší? 

Kontroverzní rozhodnutí na turnaji UFC 247

Tags:
Předchozí článek
Následující článek

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *