Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Patrik Kincl se utká s polskou legendou

Patrik Kincl se utká s polskou legendou

Český zápasník ve službách KSW Patrik Kincl zná svého soupeře. A jde opravdu o velké jméno, nejen polského MMA. Kincl se na turnaji KSW 53 v Lodži střetne s bývalým šampionem střední váhy KSW Michalem Materlou!

Michal Materla

Patrik Kincl (22-9-1NC) vs Michal Materla (27-7) KSW 53 Lodž (21.března)

Patrik Kincl se měl ve své premiéře v polské organizaci KSW představit už v září na turnaji v Londýně proti Robertu Soldičovi. Bohužel si poranil loket a z duelu o šampiona welterové váhy sešlo. V době rekonvalescence přemýšlel Kincl i nad koncem kariéry, ale naštěstí se rozhodl pokračovat a nyní ho čeká jedna z nejtěžších zkoušek kariéry. Zápas proběhne ve střední váze. Je tedy zajímavé, že Patrik opět nenastoupí ve welterové váze, ve které se měl původně utkat o titul a kam směřoval svoji budoucnost. Navíc proti soupeři, který rozhodně patří mezi špičku v Evropě. 

KSW 53

Kdo je Michal Materla?

Michal Materla (27-7) je bývalý šampion střední váhy organizace KSW. Svoji profesionální kariéru nastartoval už v roce 2003. Poprvé se fanouškům polské organizace představil na turnaji KSW 6, kde zvítězil v jeden večer nad Evertem Fyeetem, Valdasem Pocevicusem, Krysztofem Kulakem a ovládl pyramidu středních vah. V minulosti se utkal na turnaji v Olštýně s českým zápasníkem Bohumilem Lungrikem, kterého porazil na submisi. Materla je výborný hlavně v brazilském Jiu-Jitsu, což potvrzuje jeho černý pás a výsledky v ADCC. Ze svých 27 vítězství zaznamenal hned 12 submisí. V posledních pěti letech zaváhal pouze s aktuálním šampionem KSW Scottem Askhamem a další polskou legendou Mamedem Khalidovem.

V roce 2016 byl Materla obviněn a zatčen za obchodování s drogami. Poté byl obvinění zproštěn, jelikož významně spolupracoval a podle svědků na daných místech nikdy nebyl. Propuštěn byl na kauci, kterou zaplatil jeden ze sponzorů. 

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *