Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

Kontroverzní rozhodnutí na turnaji UFC 247

Kontroverzní rozhodnutí na turnaji UFC 247

Galavečer UFC 247 opět rozproudil debaty o nutnosti zavedení nového bodového systému pro MMA rozhodčí. Sobotní večer přinesl hned několik kontroverzních rozhodnutí bodových rozhodčí, některé však nebyly způsobené nedostatky bodovacího systému, jako spíše neprofesionalitou texaských rozhodčí.

Joe Rogan

Joe Rogan

První problémy nastaly už po druhém zápase, kdy pro mnohé překvapivě zvítězil Andre Ewell. To byl však pouze začátek večera zápasů s jejichž výsledky mnoho fanoušků i odborníků nesouhlasí. Mimo Ewella a hlavního zápasu se množí i hlasy nesouhlasící s výsledkem zápasu domácího Derricka Lewise s Ilirem Latifim – ten soupeře kontroloval, třikrát dostal na zem a v celkovém součtu úderů i přestřílel. Otázkou zůstává i první kolo zápasu Krause s Gilesem, které dal jeden rozhočí Gilesovi a celý zápas Andrey Lee.

Pomineme-li fakt, že každý rozhodčí může zápas vnímat jinak a může lépe hodnotit různé prvky boje, jsou věci, které by se stávat neměly. Právě v zápase Andrey Lee s Lauren Murphy došlo k momentu nad kterým zůstává rozum stát, když komentátoři upozornili na to, že bodový rozhodčí vůbec nesledoval dění v oktagonu.

„Koukáme na rozhodčího a vůbec nesleduje zápas. To je šílené.“ Upozornil Joe Rogan. Jeho komentátorský kolega Dominick Cruz dodal: „Rozhodčí se ani nedívají… koukají dolů na podlahu. Šílené! Pro zápasníky bude hodně těžké odhalit, jak dnes zvítězit na body.“

O chvíli později Rogan dodal, že rozhodčí stále zápas nesleduje.

Andrea Lee se ozvala na sociálních sítí…

V zápase Lee prohrála na split decision, jeden rozhodčí zápas nabodoval 29-28 pro Lee, druhý 29-28 Murphy a třetí (ten, který zápas nesledoval) 30-27 pro domácí Lauren Murphy.

„Pokud někdo máte fotky a videa toho bodového rozhodčího, který byl během zápasů na telefonu, prosím pošlete mi je. Myslím, že by ho měli vyhodit a už nikdy by neměl mít možnost sedět u klece a bodovat zápasy, když tu máme tolik rozhodčích s lepší kvalifikací, co si to zaslouží více.“ Ozvala se Lee na sociálních sítích.

S výsledkem hlavního zápasu nesouhlasí Dominick Reyes, který je přesvědčený, že vyhrál první tři kola zápasu a „rád by si promluvil“ s rozhodčím, který v pětikolové bitvě označil jeho soupeře jako lepšího ve 4 kolech.

UFC 247: Výsledky a Highlighty

Autor: Zuzana Koudelová (Kaleidoskop MMA)

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *