Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Za jakých podmínek Jon Jones přestoupí do těžké váhy?

Za jakých podmínek Jon Jones přestoupí do těžké váhy?

Dominantní šampion polo-těžké váhy Jon Jones se už několikrát nechal slyšet, že by mohl přestoupit do těžké váhy. K takovému kroku by však bylo potřeba vytvořit adekvátní podmínky. O těch se rozpovídal Jonesův manažer Abraham Kawa.


http://139.162.132.153/index.php/2020/01/07/jsi-stary-a-vycpely-oprel-se-adesanya-znovu-do-jonese/


„Jonovi je v polo-těžké váze dobře. Pokud to nebude dávat smysl po finanční stránce, tak nemá důvod, aby do vyšší váhové kategorie přestupoval. Už takhle dokázal, že je jeden z nejlepších bojovníků, které jsme kdy viděli. Dokázal, že je GOAT. Podle mého názoru totiž GOAT je,“ rozpovídal se Jonesův manažer Kawa.

Ten očividně na možný přestup nepohlíží, jako na šanci utkat se s novými soupeři, ale jako na šanci vydělat pořádný balík peněz. Není se však čemu divit. Jones je v rámci polo-těžké váhy téměř neomylný. Proč riskovat v soubojích s těžkotonážními soupeři, kterým často stačí jediná rána, aby byl konec zápasu?

Jon Jones

Jon Jone a jeho manažer Kawa

„Uvidíme, co bude,“ pokračoval Kawa. „Pokud se objeví výzva, který bude dávat smysl i po finanční stránce, tak může, ale taky nemusí přestoupit. Konečné rozhodnutí je samozřejmě na něm, ale nemyslím si, že by nyní na tuhle otázku dokázal odpovědět.“

Těžkou váhu teď Jon Jones určitě neřeší. Má totiž před sebou další titulový zápas, na který je třeba se plně soustředit. Na začátku února se totiž na turnaji UFC 247 utká s doposud neporaženým Reyesem. Ten slibuje, že Jona sesadí z trůnu. Nebude to však mít vůbec snadné. Jones je, navzdory tomu, jak působil v posledním zápase, neuvěřitelně nebezpečný a v oktagonu už viděl v podstatě všechno. Je tak velice těžké ho nachytat nebo ho něčím zaskočit.

Až po případné výhře se bude řešit možný přestup do těžké váhy, která nabízí jména, jako je Stipe Miocic, Daniel Cormier, Francis Ngannou a další. Zápas s jakýmkoliv jmenovaným bojovníkem by byl určitě hodně zajímavý. Největším možný zápasem by asi byla bitva šampionů Miocic vs Jones. Stipe má však před-domluvený zápas s Cormierem. Bilance Miocic vs Cormier je totiž 1:1, takže bychom se v průběhu roku 2020 měli dočkat rozuzlení.

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *