Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

UFC 246: Analýza, Tipy a Sázky

UFC 246: Analýza, Tipy a Sázky

Je tu nový rok a s ním první turnaj UFC a sázkařské okénko. Nově ve spolupráci se sázkovou společností Tipsport vám přinášíme analýzu a tipy na sázky na očekávaný turnaj UFC 246: McGregor vs Cerrone, který se uskuteční 18. prosince v Las Vegas.

Dnes vám přinášíme tipy redakce na UFC 246 od Radima, Pavla a kurzovou analýzu obstará klasicky Honza, který na Instagramu spravoval úspěšnou stránku MMA Planet. Již nějakou dobu je však členem našeho týmu MMA Shorties. Přejeme Vám v novém roce hodně štěstí při tipování.

Pokud ještě nemáte účet u společnosti Tipsport, tak se skrze nás můžete ZDE zaregistrovat a získat 150 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč.

Conor McGregor, Donald Cerrone

McGregor vs Cerrone – Méně, než 2,5 kola – 1,55

V takto vypjatém zápase může rozhodnout každý detail. Na základě velkého množství nakoukaných materiálů a po dlouhém přemýšlení nad možnými alternativami vidím duel Conor McGregor vs Donald Cerrone následovně. McGegor začne zápas velkým tlakem, bude se snažit Cowboye rozptylovat variací útoků. Záměrem ale bude připravit si ideální úhel na tradiční levý cross. Pokud bude Cowboy první 2 kola v postoji aktivní s přední rukou, kopy a bude zakomponovávat takedowny, může v pozdějších kolech uspět.

Ale musel by podat bezchybný výkon. Nenechat se vyprovokovat do přestřelek a rozhodně se úplně vyvarovat přímým úderům ze zadní ruky (viz Gaethje). Po fyzické stránce se nemusí šetřit. Ale musí být moc obezřetný, aby během toho neabsorboval moc úderů. Tím přecházíme k závěrečnému tipu – Pokud McGregor prohraje 1. kolo, s největší pravděpodobností v zápase nezvítězí. Jestli ale bude aktivnější a podaří se mu v něm natrefovat více, než 5 silných úderů, bude to mít na Cowboye vliv v celém zbytku zápasu a do konce 3. kola bude po všem. Konkrétně to vidím na KO/TKO kolem poloviny druhého kola.

Yusuff vs Fili – Bude KO/TKO 2,20

Sodiq Yusuff je jedním ze zástupců vlny nigérijských prospektů v UFC. Po prvních několika zápasech v organizaci před něj byl postaven zatím největší test. Tím je svěřenec Urijah Fabera, Andre Fili. Oba zápasníci zaznamenali v posledním utkání vítězství na KO hned v 1. kole a jsou připraveni říct si výhrou v tomto zápase o soupeře z TOP 10 váhy. Yusuff disponuje přesným technickým boxem, zatímco soupeř spoléhá spíše na kreativitu, změny vzdáleností a střídání postojů. Filiho nejnebezpečnější zbraní je pravý highkick. Ten se mu v posledním utkání proti Sheymonu Moraesovi povedlo výborně schovat za údery v kombinaci, což vedlo k finální sekvenci a knockoutu. Nicméně se v tomto duelu přikláním spíše k Yusuffovi, jehož přesné kontry by mohly být rozdílovým faktorem. Dále by se mu pak mohl povést načasovat pravý overhand přes Filiho padající levou ruku.

Oleinik vs Greene – Oleinik vyhraje vzdáním soupeře 2,90

Do klece se po poměrně dlouhé pauze vrací nejkreativnější grappler těžké váhy. Je jím Alexey Oleinik, pro české fanoušky nechvalně proslulý díky zápasu s Viktorem Peštou. V minulém roce zaznamenal dvě prohry, ovšem proti výborným strikerům Waltu Harrisovi a Alistairu Overeemovi. Maurice Greene je pro něj o poznání jednodušší úkol, obzvlášť protože oba preferují spíše boj na zemi. Greene má ale v brazilském Jiu-Jitsu “jen” modrý pás. To Oleinik má na kontě už neuvěřitelných 45 submisí a pokud se zápas opravdu přesune na zem, měl by být schopen Greenea ohrozit z jakékoliv pozice.

Haqparast vs Dober – Bude KO/TKO 3,00

Ačkoliv se někomu může zdát komické, jméno Nasrat Haqparast budeme v budoucnu slýchat víc a víc. Je totiž jedním z nejzajímavějších prospektů lehké váhy trénující po boku Kevina Lee a samotného Georges St-Pierra v Tristar Gymu pod trenérem Firasem Zahabi. Od neúspěšného UFC debutu si připsal tři vítězství v řadě, v posledních dvou případech mu jeho úsilí dokonce přineslo pozápasové bonusy. Drew Dober se dostává do lepší části kariéry a stejně jako Haqparast zvítězil v posledním utkání na KO. Měli bychom být svědky atraktivní podívané ve vysokém tempu. Haqparast je obrovským favoritem a většinu vítězství si připsal knockoutem. Nepředpokládám, že by právě proti Doberovi nastupujícímu do 32. zápasu připsal 1. kariérní submisi.

Pettis vs Ferreira – Pettis vyhraje KO/TKO 7,00

Diego Ferreira se začátkem roku představil v Praze, kde porazil na body Ruslana Khabilova. Na turnaji Poirier vs Khabib se mu podařilo zdolat dalšího ruského bojovníka Mairbeka Taisumova. To mu zajistilo výraznou změnu kvality soupeře, střetne se totiž s bývalým šampionem lehké váhy, na což by ještě nemusel být zcela připraven. Drží aktuálně 5 vítězství v řadě, ale při každém střetu se zkušenějším soupeřem zatím pohořel (Poirier, Dariush). Ferreira prohlásil, že by velmi rád vyškolil Pettise na zemi a otestoval jeho Jiu-Jitsu, tam by ale mohl tvrdě narazit.

Nezapomeňme, že Pettis má jeden z nejkvalitnějších guardů v celé váze a dokázal z něj ukončit dokonce i držitele rekordu v největším počtu submisí Charlese Oliveiru. Ferreirův styl je založený na boxu, zatímco Pettisův na taek won du a všeobecně kopacích technikách. Očekávám, že bude velmi často přecházet z postoje do postoje a bude si vytvářet úhly ke kopům na tělo, čímž by mohl zpomalit tlačícího Brazilce. Pokud nastoupí Pettis do zápasu uvolněně a nenechá se držet na zadní noze, bude mít znatelnou výhodu v postoji a dost možná i na zemi. Nikdo ale nevíme, jak na tom bude po návratu do lehké váhy Pettis psychicky, kurzu 7 se ale rozhodně vyplatí dát šanci.

Radim 

Tipsport

Pavel

Honza

Pokud ještě nemáte účet u společnosti Tipsport, tak se skrze nás můžete ZDE zaregistrovat a získat 150 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč.

Tip na tiket pro UFC 246: 

Tags:

Mohlo by vás zajímat

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *