Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

„Jsou to normální borci,“ říká Procházka o UFC bojovnících

„Jsou to normální borci,“ říká Procházka o UFC bojovnících

Před pár dny přišla fantastická zpráva, že se Jiří Procházka domluvil s nejprestižnější MMA organizací na světě a stává se tak dalším UFC bojovníkem. Připojil se tím do společnosti takových jmen, jako je Karlos Vémola, Viktor Pešta, Lucie Pudilová nebo Makhmud Muradov. Denisa je však oproti ostatním jmenovaným v trochu jiné pozici. Jako bývalý šampion polo-těžké váhy organizace Rizin se nemusí probíjet žebříčkem, ale hned od začátku se bude mít možnost měřit s těmi nejlepšími. Petr Kníže i Karlos Vémola ho sice varovali, aby svůj postup zbytečně neuspěchal, ale sám Procházka očividně velké obavy nemá.


Monster Kníže vybízí Procházku k opatrnosti


„No, řekl jsem si prostě: Tak jo, jdeme to tam vysekat! Už jsem hodněkrát trénoval s UFC zápasníky, a tak vím, že jsou to normální borci. Akorát, že mají zkušenosti někde jinde. Ale přístup, s nímž jdu já do zápasu, je úplně odlišný,“ odpověděl Jiří Procházka pro server iSport.cz na otázku, jak prožíval podpis kontraktu s UFC.

Jiří hned po podpisu smlouvy, která je prý na 6 zápasů a obsahuje i klauzuli o titulové bitvě, prozradil, že se jedná o možném soupeři z TOP 10 a dokonce i TOP 5 dané divize. „Říkali něco o červnu, ale skutečně nevím,“ nezná však oblíbený borec přesné datum další bitvy. Trenér Martin Karaivanov prozradil, že by chtěli do zápasu nastoupit do prázdnin, takže by červen v podstatě seděl.

„Myslím, že by měl začít opatrně. Podívejte se, s kým zápasil naposledy, jsou to vesměs vyhození veteráni z UFC. Soupeři v UFC budou mnohem silnější, jeho kategorie tam je vážně jízda. Budou větší, zkušenější, na to Jirka není zvyklý,“ varoval nestárnoucí veterán Petr Kníže. Ten se v UFC problematice orientuje skrze svého svěřence Makhmuda Muradova.

Jiří Procházka je však očividně o svých kvalitách skálopevně přesvědčen. „Nechte mě ukázat mou sílu na nejvyšší úrovni,“ vzkázal například na svém IG profilu po podpisu smlouvy. Denisa se navíc s UFC bojovníky nesetká poprvé. V poslední době například hodně často navštěvoval Švédsko, kde trénoval s Jimi Manuwou nebo Alexanderem Gustafssonem, který sám hned několikrát bojoval o titul šampiona polo-těžké váhy.

Je však potřeba se na věc podívat i opačnou optikou. Možná by se neměl Denisa obávat svých soupeřů, ale soupeři jeho. Z 26 výher totiž jen jedinou nedokázal získat před limitem. V poslední době navíc doslova kosil jednoho borce za druhým a v podstatě jen Lawal s ním dokázal vydržet více než jedno kolo. Velkým faktorem bude i to, že Jiří vymění japonský ring za UFC oktagon, který by mu mohl sedět. Sečteno a podtrženo, ne každý bude chtít vzít zápas s UFC nováčkem, který je známý svým unikátním mentálním nastavením, skvělým pohybem, rozsahem paží, a tvrdostí.

Foto via IG Jiří Procházka

Tags:

Mohlo by vás zajímat

2 komentáře

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *