Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT EXTREME HOBBY SPORTSWEAR

“Úroveň UFC je jinde,” varuje Procházku i Vémola

“Úroveň UFC je jinde,” varuje Procházku i Vémola

Podobně, jako veterán Petr Kníže, i Karlos Vémola se vyjádřil k přestupu Jiřího Procházky do UFC. Vémola byl vůbec prvním Čechem, který se do nejprestižnější MMA organizace propracoval, takže z vlastní zkušenosti dobře ví, jaké výzvy tam na bývalého šampiona polo-těžké váhy organizace Rizin čekají.


http://139.162.132.153/index.php/2020/01/16/monster-knize-vybizi-prochazku-k-opatrnosti/


„Je super, že máme dalšího Čecha v UFC. A myslím, že měl kvality na to, aby tam byl už dávno. Myslím ale, že to udělal velice dobře, šikovně. Napřed nasbíral zkušenosti, a teď se s nimi může probojovat do nejlepší desítky polotěžké váhy. Akorát by na to asi neměl spěchat, je mu dvacet sedm let, má dost času. Vím, že tam jde jako šampion Rizinu, ale popravdě, úroveň UFC je jinde.

Myslím, že nemá cenu hned v prvním duelu naskakovat do nějak super těžkého zápasu. Ale to je samozřejmě na něm a jeho týmu. Myslím si, že tou cestou, jakou jde Machmud Muradov, je to ideální. Nejprve lehčí zápasy, aby se zabydlel, rozkoukal, upevnil si v UFC pozici, a pak bude mít skvělou pozici dostat se do první desítky. Jestli Jirka skočí rovnou do první pětky, to je na jeho týmu, já do jejich přípravy nevidím. Každopádně je to skvělá zpráva pro české MMA, a svědčí to o tom, že je na vzestupu,” prozradil Karlos Vémola pro server iSport.cz.

Hodně podobně pro server iDNES.cz mluvil i Petr Kníže, “Myslím, že by měl začít opatrně. Podívejte se, s kým zápasil naposledy, jsou to vesměs vyhození veteráni z UFC. Soupeři v UFC budou mnohem silnější, jeho kategorie tam je vážně jízda. Budou větší, zkušenější, na to Jirka není zvyklý.”

View this post on Instagram

Let me show my power in a highest level. @ufc //\

A post shared by Jiří Procházka (@jirkaprochazka) on

Na druhou stranu to nebude poprvé, co se Jiří setká s bojovníky UFC kalibru. Během své kariéry totiž obrazil hned několik velkých zahraničních gymů. Měl tak například možnost trénovat s aktuálním šampionem divize Jonem Jonesem nebo bývalým titulovým vyzyvatelem Alexanderem Gustafssonem. Trénink samozřejmě není ostrý boj, ale i tak má Jiří Procházka očividně dost dobrou představu o tom, co na něj v UFC oktagonu čeká.


http://139.162.132.153/index.php/2020/01/16/jiri-prochazka-prozrazuje-blizsi-informace-o-prestupu-do-ufc/


První zápas by měl dle vyjádření Jirkova trenéra Martina Karaivanova přijít ideálně do prázdnin, tedy se předběžně bavíme zhruba o dubnu až červnu.

Úvodní foto via IG Jiří Procházka

Zdroj: Procházka žertuje o UFC: Jdu to tam vysekat! Nesnáším čecháčkovství

Tags:

Mohlo by vás zajímat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *