Co hledáte?

OKTAGONUDG TIPSPORT

Monster Kníže vybízí Procházku k opatrnosti

Monster Kníže vybízí Procházku k opatrnosti

Aktuální téma číslo jedna na domácí MMA scéně je určitě Jiří Procházka a jeho fantastický přestup do nejprestižnější MMA orgnizace na světě. K věci se v následujících dnech i týdnech samozřejmě vyjádří celá řada ne/odborníků, fanoušků i bojovníků. Jedním z prvních, kdo veřejně nabídl svou reakci, byl zkušený veterán Petr „Monster“ Kníže, který má s UFC zkušenosti skrze svého svěřence Makhmuda Muradova.


Jiří Procházka prozrazuje bližší informace o přestupu do UFC


„Myslím, že by měl začít opatrně. Podívejte se, s kým zápasil naposledy, jsou to vesměs vyhození veteráni z UFC. Soupeři v UFC budou mnohem silnější, jeho kategorie tam je vážně jízda. Budou větší, zkušenější, na to Jirka není zvyklý,“ nabídl pro server iDNES.cz svůj pohled zkušený veterán Petr Kníže, kterého na domácí scéně dokázal porazit jen Karlos Vémola.

Jiří totiž krom toho, že podepsal smlouvu na 6 zápasů, která obsahuje i klauzuli ohledně titulové bitvy, prozradil, že se aktuálně jedná o možném soupeři, „Zatím není nikdo konkrétní, ale jsou to zápasníci z nejlepší desítky, a dokonce i pětky mé váhové kategorie. Jde opravdu o ty nejlepší.“

Jiří Procházka

V takovém případě se bavíme o jménech, jako je Rakic, Teixeira, Oezdemir, Gustafsson, Blachowicz, Anderson, Reyes nebo Smith. Zkrátka skutečně ta nejužší světová špička, která nabízí neuvěřitelnou kvalitu. Je tedy jasné, že má před sebou Jiří pořádnou výzvu. Na druhou stranu je Denisa ten typ bojovníka, který s podobnými příležitostmi roste a dokonce je vítá. Právě kvůli tomu do UFC chtěl.

„Chápu Jirkovu odvahu, je to samuraj a mám z něj radost, ale taky mám trochu strach, aby ho to nehodilo někam, kam nechce. Má specifickou přípravu, zatím mu funguje, ale co když dvakrát prohraje? Klidně mu to může zlomit psychiku,“ varuje Kníže. Ten UFC problematiku v poslední době řeší hlavně skrze svého svěřence Makhmuda Muradova, který si v „lize mistrů“ zatím připsal dvě výhry a aktuálně vyhlíží další zápas.


https://www.idnes.cz/sport/ostatni/petr-knize-jiri-prochazka-machmud-muradov-mma-ufc.A200116_145633_sporty_rmp


Monsterovy obavy jsou samozřejmě pochopitelné. Až samotný zápas však ukáže, jak bude Jiří tváří v tvář elitě vynikat. Trenér Martin Karaivanov přitom prozradil, že by chtěli první zápas stihnout ještě do prázdnin.

Úvodní koláž via BlackArt.cz / Nobu Sakakibara

Zdroj: Buď opatrný, radí Procházkovi trenér Muradova. Ani on v UFC nespěchá

Tags:

Mohlo by vás zajímat

2 komentáře

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *